Agnes Akne Tedavisi | Clinimed
Nişantaşı: 0(212) 232 39 90 - Ataşehir : 0(216) 510 34 72 - 0(544) 275 11 31 info@clinimed.com.tr
EN

Agnes Akne Tedavisi

Agnes Akne Tedavisi nasıl etki eder?
Agnes Akne Tedavisi, radyofrekans (elektirik dalgası) kullanılan bir tedavi şeklidir. Radyofrekans dalgası 400 mikron derinliğinde hesaplanarak enfekte akneli foliküllere verilir ve enfekte foliküllerdeki enfeksiyon sebebi olan Propionibacterium acnes mikrobu kalıcı olarak öldürülür. Akne tedavisi etkin, güvenli ve kesin sonuç veren bir tedavi yöntemidir.

Kaç seanstır?
Agnes Akne Tedavisi tek seans olarak uygulanır. İhtiyaca göre birkaç seans olarak uygulanması da önerilebilir.

Yan etkileri var mıdır?
Uygulama sonrası 15-20 dakikayı geçmeyen hafif bir kızarıklık dışında bir yan etkisi yoktur. Akne tedavisi cildi soymaz, uzun sürekli bir ödem yada kızarıklık oluşturmaz.

Tedavi sonrasında nelere dikkat etmek gerekir?
Cilde uygun bir nemlendirici ve güneş koruma kremi yeterlidir. Akneye yatkın ciltler profesyonel medikal bakımlar ve gündelik kişisel bakımlar ile düzenli temizlenmelidir.

Agnes Akne Tedavisi nedir?
Akne, çoğunlukla yüz, boyun, sırt omuz ve üst kollarda görülen, yağ bezlerini tutan, bir hastalıktır. En sık ergenlikte başlamakla beraber, 40 ‘lı 50 ‘li yaşlara kadar devam edebilir.

Akne en sık yüz bölgesinde görülür. İkinci olarak sırt ve göğüs bölgesini tutar.

Aknenin bir an önce tedavi edilmesi akne izi oluşumunu durdurması bakımından çok önemlidir.

Agnes Akne Tedavisi, özgüveni yok eden, kişinin kendisini ‘kirli’ hissetmesine yol açan, sürekli yüzünü kapatıcılarla kapama gereği hissettiren, psikolojiyi çok olumsuz etkileyen bir hastalıktır.

Agnes Akne Tedavisi, oluşma basamakları nelerdir?
1. Yağ bezlerinde fazla yağ üretimi

2. Kıl foliküllerinde tıkanma

3. Propionibacterium acnes çoğalması

4. İnflamasyon

Akne kimlerde oluşur?
Aknede kalıtsal yatkınlık önem taşır. Dihidrotestesteron denen erkek tipi kıllanmaya neden olan hormona genetik duyarlılık söz konusudur.

Her yağlı ciltte akne görülmez.

Yiyecekler akne oluşumunu etkilemez. Yağlı gıdalar, abur cubur yada çikolata başta olmak üzere şekerli gıdaların akne oluşumunu arttırdığına yönelik bilimsel bir kanıt yoktur.

Stres yada uygunsuz ürün kullanımı geçici bir sivilcelenmeye yol açsa da bunlar akne sebebi değildir.

Kaç tip akne vardır?
Üç tiptir:

1. Komedonal akne

2. İnflamatuar akne

3. Kistik akne

Akneli cilt nasıl temizlenmelidir?
Sabah akşam yıkama jeli ile yüz temizlenmelidir. Akneli cilde sabun kullanılmaz. Akneli ciltlerde temizleme sütlerinden de kaçınılmalıdır. Alkali temizleyiciler sivilce oluşumunu uyarabilir.

Akne tedavisinde ilaçların yeri nedir?
Retinoik asit, benzoil peroksit, azelaik asit, antibiyotikler, doğum kontrol hapları, streroidler… Akne tedavisinde kullanılan kimyasal ilaçlardır. Bu ilaçlar uzun kullanımlarına rağmen akne üzerinde gözle görünür bir olumlu bir etki göstermemiştir.

Cildi kuruturlar, hassaslaştırır ve lekelenmeye uygun hale getirirler, karaciğer enzimlerini yükseltirler, ruh sağlığını bozarlar. Akneleri geçirirken cilde geri dönüşümsüz hasarlar verebilecekleri için ilaçlar ile tedaviye karar verirken çok dikkatli olunmalıdır.