Aqualyx Alidya Mezoterapi ile Selülit Tedavisi | Clinimed
Nişantaşı: 0(212) 232 39 90 - Ataşehir : 0(216) 510 34 72 - 0(544) 275 11 31 info@clinimed.com.tr
EN

Aqualyx Alidya Mezoterapi ile Selülit Tedavisi

Günümüzde kadınların en çok mücadele ettiği estetik problemlerden biri selülittir. Genellikle tedavisi imkansız gibi görülen selülit, vücudun pek çok farklı noktasında farklı nedenlerden dolayı oluşabilir. Bu nedenler düzensiz beslenme, yeterince su içmeme, sigara ve alkol kullanımı, spor eksikliği veya genetik olabildiği gibi bu liste uzayıp gitmektedir. Son zamanlarda saç dökülmesinden kırışıklıklara, birçok problemin tedavisinde kullanılan mezoterapi selülitle mücadele konusunda da yardımınıza koşmaktadır.
Kliniğimizde uygulanan mezoterapi tedavisinde aqualyx ve alidya, yani selülitle mücadele için özel olarak geliştirilmiş iki karışım kullanılmaktadır. Son derece acısız olan mezoterapi tedavi yönteminde hissedeceğiniz tek rahatsızlık da enjeksiyon sırasında kullanılan küçük bir iğnedir. Problemli görülen bölgeye direkt olarak enjekte edilen bu karışımlar deri altındaki yağların parçalanmasını sağlarken aynı zamanda kan dolaşımını da hızlandırır ve deri altındaki bağ dokusunun organizasyonunu düzenler. Böylece sonuç çok daha sıkı bir cilt, eriyip gitmiş yağlar ve portakal kabuğu görünümünün ortadan kalkmasıdır.
Tedavinin kaç seans ve hangi sıklıklarda uygulanması gerektiği hastadan hastaya değişiklik gösterebildiği gibi, genellikle haftada 1 seans olmak üzere, 8 ila 10 seans arasında bir uygulama söz konusudur. Bu konu hakkında daha kesin bilgi almak ve selülitlerinize sonsuza kadar hoşçakal demek için kliniğimizle iletişime geçin!