Babyface Lazer Uygulaması Faydaları

  • Cildinizdeki yaşlanma belirtileri minimize edilir. Yaşlanma ile beliren kahverengi lekeler, mimik bölgelerinde oluşan kırışıklıklar yüzünüzden kaybolur.
  • Uygulanan C vitamini sayesinde cildin yaşlanma ile kaybettiği parlaklık tekrardan geri kazanılır.
  • Ciltte bulunan serbest radikaller koruyucu üretim ve etkinliklerin bozulmasına yol açar. Bu işlem uygulandıktan sonra içeriğinde bulunan antioksidanlar serbest radikallerin olumsuz etkilerine karşı seferber olur. Böylelikle hassasiyet ve cilt kuruluğu yerini daha nemli bir cilde bırakır.

Babyface Lazer Uygulaması Nasıl Yapılır?

  1. Doktor muayenesi gerçekleşir. Uygulamada ters tepmeyecek herhangi bir cilt sorunu olmaması gözlemlenir.
  2. Cildinizde açılan mikro kanallar aracılığıyla serum karışımı uygulanır.
  3. Son olarak açılan mikro kanallara 5 – 10 dakika lazer uygulaması yapılır. İşlem sayesinde cilde uygulanan serumun bütünleşmesi ve maksimum aktifliği sağlanır.

Babyface Lazer Uygulaması Kaç Seans Sürer?

Doktorun kontrolü çerçevesinde ciltteki sorunların ve pürüzlerin yoğunluğuna bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Ortalama bir cevap vermek gerekirse 3 veya 4 seansta tedavi tamamlanmış olur.

Babyface Lazer Uygulaması Hangi Cilt Tipleri İçindir?

Bu tedavi tüm cilt tiplerine uygunluk gösterir. Karma ve hassas ciltlere de işlem yapılabilmektedir. Aynı zamanda tedavi kadın veya erkek gözetmeksizin herkes için mümkündür.

Babyface Lazer Yaptıranlar

Babyface lazer uygulamasını yaptıranlar her şeyden önce doğru kliniği ve doktoru seçmeli, tedavilerine bu koşullarla karar vermeliler. Bu adımdan sonra ise babyface lazer yaptıranlar, cilt renginin eşitlenmesi, akne izlerinin giderilmesi gibi sebeplerle tedaviye başlama kararı alabilirler.

Sorular ve Cevaplar

1- Babyface lazer yaptıranlar acı hissediyor mu?

Uygulama yapılırken hafif karıncalanma gibi duygular hissedebilirler fakat korkulacak bir neden yoktur.

2- Tedavi sonrası hayatımıza devam edebilir miyiz?

Kesinlikle günlük yaşantınızı etkileyecek bir durum söz konusu olmaz. Sadece kısa bir zaman kızarıklık oluşabilir. Ertesi güne hiçbir iz kalmaz, hatta olumlu sonuçları gözlemleyebilirsiniz.