Bölgesel İncelme | Clinimed
Nişantaşı: 0(212) 232 39 90 - Ataşehir : 0(216) 510 34 72 - 0(544) 275 11 31 info@clinimed.com.tr
EN

Bölgesel İncelme

Bölgesel İncelme

Kilo günümüzün ortak problemlerinden biriyken aynı zamanda aşırı yağlanmayla birlikte gelen vücut şeklinin bozulması durumu kişilerin mutsuz hissetmesine neden olmaktadır. Yağlarla baş edebilmek adına çeşitli yöntemler bulunsa da vücutta tek bir bölgeyi inceltmek için kullanılabilecek en iyi yöntem bölgesel incelmedir. Bölgesel incelme son derece hassas bir konu olmasının yanı sıra aynı zamanda herkes için farklı bir uygulama gerekebilmektedir. Bölgesel incelme öncesinde kesinlikle VKİ (vücut kitle indeksi) belirlenmeli ve program buna göre şekillenmelidir.

Bölgesel incelmede amaç yakılamayan yağların yakılarak vücuda daha fit ve düzgün bir görünüm verilmesidir. Bu nedenle de birçok yöntemle beraber kullanılmaktadır. Bölgesel incelme yöntemleri belirli avantajlara ve dezavantajlara sahiptir. Bu nedenle en doğru tercih bir uzman tarafından yapılmalı ve uygulanmalıdır. Bölgesel incelme yöntemleri şu şekildedir;

Ultrasonik Kavitasyon: Şok dalga yöntemi olarak da bilinen bu yöntem ile yağlar eritilir ve söz konusu bölgede bir incelme sağlanır. Yağ hücreleri işlemin ardından serbest yağ asitlerine dönüşmekte ve vücut tarafından enerji olarak kullanılmaktadır.

Radyofrekans: Radyo dalgaları ile bölgesel incelmenin sağlandığı bu yöntemde vücuttaki su molekülleri harekete geçmekte ve böylelikle su düzeyi yüksek olan yağ hücrelerine etki etmektedir. Radyofrekans ile eriyen yağ hücreleri kan ve lenf yoluyla emilmekte ve daha sonra vücuttan dışarıya atılmaktadır.

Pressoterapi( Lenf Drenaj): Vücuda basınç masajı yapabilen cihazlar tarafından uygulanan bu yöntemle damarlar arasında biriken sıvı vücuttan dışarıya atılmaktadır. Genellikle ödem gibi durumlarda da kullanılan bu yöntem bölgesel incelme için sıklıkla tercih edilir.