Bölgesel Yağlanma | Clinimed
Nişantaşı: 0(212) 232 39 90 - Ataşehir : 0(216) 510 34 72 - 0(544) 275 11 31 info@clinimed.com.tr
EN

Bölgesel Yağlanma

Bölgesel yağlanma kişinin vücudunun belli noktalarında görülen yağlanmaların tümüne verilen addır. Özellikle kişilerin genetik yapılarından kaynaklı olan yağlanmalar da sık görülmektedir. Bu yağlanmalar arasında karın bölgesi yağlanması, basen yağlanması ve kol yağlanması bulunmaktadır. Bunların tümü bölgesel yağlanma olarak kabul görmektedir. Bölgesel yağlanma duruma göre, kişinin yaşına ve cinsiyetine göre değişiklik göstermektedir.

 

BÖLGESEL YAĞLANMA NEDENLERİ

Özellikle fazla kalorili gıdalar bel ve karın bölgesinde yağlanmaya neden olmaktadır. Hamur işi, gazlı içecekler, fast food, alkol, kuruyemiş ve karbonhidrat açısından fazla olan gıdaların tüketilmesi yağlanmaya neden olmaktadır. Aynı zamanda hiç egzersiz yapmıyor ve sürekli yiyip oturuyorsanız yine yağlanmanın olması mümkündür. Diğer yandan yaşlanma da bölgesel yağlanmayı arttıran bir durumdur.

 

BÖLGESEL YAĞLANMA TEDAVİSİ

Bölgesel yağlanma sorununun tedavisinde birçok yöntem kullanılmaktadır. Ancak bölgesel yağlanma tedavisi ile bilinmesi gereken en önemli şey bu tedavinin kilo verme yöntemi olmadığıdır. Bölgesel yağlanma tedavisinde amaç fazla yağın vücuttan dışarı atılmasını sağlamaktadır. bu işlemle beraber vücutta daha fit bir görünüm olacağı doğrudur. Ancak kilo verme konusunda aynı şey söz konusu değildir. Bölgesel yağlanma sorununda fazla yağların spor ve diyetle atılması mümkün olmamaktadır.

Bölgesel yağlanma tedavisinde vücuttaki fazla yağlar özel aletler sayesinde vücuttan dışarı çıkarılmaktadır. Böylelikle toparlanma ve sıkılaşma söz konusu olmaktadır.

 

BÖLGESEL YAĞLANMA TEDAVİSİ UYGULAMA BÖLGELERİ

Bölgesel yağlanma tedavisi yağlanmanın olduğu tüm bölgelere uygulanmaktadır. En fazla uygulandığı bölgeler ise kalça, bacak ve karın bölgesidir.

Bölgesel yağlanma tedavisinin etkileri ilk seansta bile hissedilmektedir. Ancak tam etkinin görülmesi 10 hafta sürebilmektedir. Tedavi devam ettikçe etkisi de artmaktadır. Bu nedenle tam bir sonuç için tüm seansların tamamlanmasını öneririz.