Elmacık Kemiği Belirginleştirme Uygulaması

Elmacık kemiği dolgusu, hastanın kendi vücudundan elde edilen yağ ile veya hyaluronik asit enjekte edilerek uygulanır. Dolgu işlemi öncesi anestezik krem uygulandığı için hastanın duyduğu acı minimize edilmiş olur. İşlem için kesinlikle alanında uzman doktorlar tercih edilmelidir.

Elmacık Kemiği Belirginleştirme Uygulama Süresi

Elmacık kemiği dolgusu, anestezik kremin etkisini göstermesi yarım saat ve dolgu işleminin de uygulanması yarım saat olmakla birlikte toplamda 1 saat civarı sürer. Kök hücre destekli uygulamada ise hastadan liposakşın tekniği ile yağ alınır. Kök hücre laboratuvarında incelenir. Hücreler istenilen sayıya ulaşıldığında tedavi başlar.

Elmacık Kemiği Dolgusu İyileşme Süreci

Uygulama sonrası hafif ödem oluşabilir. Bu ödemler bir veya iki hafta içinde kaybolur. Kısa sürede daha genç ve dinamik bir görünüme sahip olduğunuza şahit olursunuz.

Elmacık Kemiği Belirginleştirme Kalıcı mı?

İşlemin uygulanma türüne göre süre bakımından değişiklik gösterir. Yağ enjeksiyonu ile yapılırsa 1 sene civarı, kök hücre destekli enjeksiyon uygulanırsa 2 sene civarı kalıcılık gösterir. Fakat dolgunun tekrar edilmesi konusunda herhangi bir sorun yoktur. Son raddeyi beklemek gerekmez. Takviye istenildiği vakitte, gerek duyulursa işlem gerçekleştirilebilir.

Sorular ve Cevaplar

  1. Fiyatlar hakkında bilgi alabilir miyim?
    Kişiye göre farklılık gösteren tedavi süreci olduğundan, muayene sonrası fiyat almanız daha makuldür. Sitemizdeki formu doldurursanız, arkadaşlarımız sizinle kısa sürede irtibata geçecektir.
  2. Elmacık kemiği dolgusu zararlı mı?
    Genel olarak bilinen herhangi yan etkisi veya zararı yoktur. Fakat tercih edeceğiniz klinik ve doktor çok önemlidir. Bunun dışında geçici kızarıklıklar oluşabilir.
  3. Elmacık kemiği dolgusu herkese yapılabilir mi?
    Herkes istekleri doğrultusunda bu işlemi yaptırabilir. Elmacık kemiği belirgin olduğu halde, memnun olmayan ve işlemin uygulanmasını isteyen kişilere pek tavsiye edilmez. Tekrar düşünülmesi, sonrasında tam karar verilmesi daha uygundur. Bunun dışında özellikle yaşlanmanın etkisiyle eriyen kemiklerin yerini doldurabilmek adına bu işlem en çok tercih edilenler arasındadır.