Göğüs, Popo ve Bacak Dolgusu | Clinimed
Nişantaşı:0850 850 25 63 - Ataşehir :0850 850 25 63 - 0532 275 11 30 info@clinimed.com.tr
العربية EN

Göğüs, Popo ve Bacak Dolgusu

 

Günümüzde birçok kadın artık estetik sorunlarından ameliyatsız olarak da kurtulmanın yollarını aramaktadır. Dolgu maddeleri ile gerçekleştirilen bu uygulamalar sayesinde bıçak narkoz almadan çok kısa zaman içerisinde günlük hayata dönebilme imkanı ile estetik sıkıntılarından kurtulabilmektedir. Dolgu maddesi ile yapılacak işlemler estetik operasyonlarda oldukça sıklaşmıştır. Bunların arasında meme büyütme, popo hacminin yükseltilmesi, ince bacakların daha da dolgunlaştırılması özellikle aquafilling dolgu maddesinin kullanılmasıyla daha da kolaylaşmış ve en çok tercih edilenler arasına girmeye başlamıştır.

Aquafilling sentetik lineer poliamidten oluşan üç boyutlu moleküler yapıya sahip matriks içine yerleştirilmiş normal %0,9 fizyolojik sodyum klorid çözeltisinin deposu olarak hareket eden bir hidrolik jeldir. Yapısı karbonil ve amin grupları arasındaki çoklu hidrojen bağlarını temel alır. Birden çok aktif karboksilik grupların varlığı polimer molekülüne pozitif yükünü verir ve yüksek hidrolik yapı ve suda çözünürlük sağlar. Pozitif yükü sayesinde, jel hücre dışı matrisin – kollajen ve elastin- çözünebilir negatif yüklü moleküllerini çeker ve böylece yumuşak dokularda uzun süreli esneklik ve hacim artısı sağlar.

Aquafilling , daha önce kullanımda olan dolgu maddelerinden farklı olarak ameliyatsız meme büyütme, popo büyütme, bacak kalınlaştırma işleminin yüksek maliyet dezavantajını ortadan kaldırmıştır. Eskiden fiyatı silikon ameliyatından daha yüksek olan bu işlemi yapmak, kalıcılık 1 ila 2 yıl ile sınırlı olduğundan kullanışlı hale gelemiyordu. Daha önceleri kullanılan dolgu maddeleri 1-2 sene içinde eriyebildiği gibi, asimetrik olarak eriyebildiği için çok fazla önermiyorduk. Ama Aquafilling’in 5-8 sene kalıcılığı olduğu için ameliyattan korkan kişiler için büyük avantajlar taşımaktadır.

İşlem lokal anestezi altında, sadece göğüs, kalça veya bacak bölgesinin uyuşturulması ile yapılmaktadır. Genel olarak meme gelişmesi bozuklukları, asimetriler, küçüklük, popo bölgesinde küçüklük, çarpık bacak düzeltilmesinde ve ayrıca daha önce geçirilmiş ameliyattan kalan çöküntülerin düzeltilmesinde kullanılır.

2004 yılından bu yana kullanılan bu dolgu maddesi ile ilgili olarak yapılan çalışmalar, güvenilir olduğunu kanıtlamıştır. Aquafilling’in herhangi bir karsinojenik, teratojenik etki veya vücuda uyumsuzluk özelliği saptanmamıştır.

Aquafilling Nasıl Uygulanır?

Aquafilling kesinlikle minimal invazif işlemdir. Nedbe dokusu oluşmaz ve tedavi sırasında en az travmaya neden olur. İz kalmaz. Aquafilling ile kalça şekillendirme, meme şekillendirme, bacak kalınlaştırma, çarpık bacak düzeltilmesi için yapılan işlemler lokal anestezi altında yapılır.Aquafilling temelde sudan oluşan bir jeldir ve yumuşak dokulara yumuşaklık ve esneklik vererek bu koşulların uzun süre kalmasını sağlar. Palpasyon ile fark edilebilen bir kontur bulunmaz. İşlemin temel özelliği ameliyat sonrası iyileşme döneminin kısa olmasıdır.

Etki Süresi Nedir?

Yıkım süreci yeterince yavaş ilerlediğinden, uzun süreli klinik etki 5 ila 8 yıla kadar sürdürülmektedir. Hasta için minimal travmaya yol açan cerrahi olmayan işlemdir. Nihai estetik sonuç işlemden sonraki 7.günde görülür (tüm postoperatif reaksiyonlar kaybolduğunda). 

Aquafilling’in Avantajları Nelerdir?

  • Enjeksiyon bölgelerinde infiltrasyonların bulunmayışı,
  • Enjeksiyon alanında herhangi bir enflamasyon veya alerjik reaksiyon belirtisinin bulunmaması,
  • Enjeksiyon bölgesinden jel göçünün gerçekleşmemesi,
  • İmplantda olan parçalanma riskinin olmaması,
  • Yumuşak dokularla doğal kıvamda olması,
  • Etkilenen yumuşak dokulara doğal görüntü sağlanması,
  • Beş ila sekiz yıla uzayan uzun süreli etki,
  • Yeniden ekleme yapılabiliyor oluşu.

Aquafilling (Aqualift) ile Meme Dolgusu Nasıl Yapılır?

Aquafilling üç boyutlu moleküler yapıda hidrolik bir jeldir.  Dokular üzerinde yarattığı esneklik sayesinde hem dokuların yenilenmesine yardımcı olur hem de uzun süreli kalıcılığı sayesinde kişilerin daha çok rahat etmesini sağlar. Lokal anestezi ile gerçekleştirilen meme dolgusu yaklaşık 20 ile 40 dakika arasında değişen bir zaman diliminde uygulanır. Aquafilling enjeksiyonu ince kanüller kullanılarak yapılır. Dikiş kullanılmadan uygulanabilmesi ve uygulama sonrasında herhangi bir izin kalmaması sayesinde sıkça tercih edilen bir uygulama tekniğidir.

Aquafilling (Aqualift) ve Protezler Arasındaki Fark Nedir?

Meme dolgusunda kullanılan aquafilling, meme protezleri uygulamasında oluşabilecek komplikasyonları yok etmesi açısından tercih edilir. Meme asimetrilerinde 25-30cc’lik aralıklar ile volumleme yapılan meme protezlerine karşılık aquafilling dolgu maddesi daha küçük asimetriler için uygundur. Aquafilling dolgu maddesi sayesinde küçük göğüslere istenilen dolgunluk verilerek kişilerin bu konudaki sıkıntıları giderilir. Özellikle daha genç kişilerde aquafilling dolgu maddesi ile yapılan meme dolgusu oldukça başarılı sonuçlar vermektedir.

Meme Dolgusu Uygulaması Kaç Seans Yapılır?

Lokal anestezi altında yapılan meme dolgusu uygulaması yaklaşık 20-40 dakika süren ve tek bir seans yapılan bir uygulamadır. Hiçbir ağrı ya da sızı hissedilmez. Günlük hayata dönüş kısa sürede olmaktadır. Ameliyat ya da dikiş izi olmadığı için birçok kadın tarafından tercih edilmektedir. Hyalüronik asit ile yapılan meme dolgusunun kalıcılık süresi 1-2 yıl iken aquafilling dolgu maddesi ile yapılan meme dolgusu uygulamasının kalıcılık süresi 5-8 yıl arasında değişkenlik gösterir. Bu sürelerin ardından eğer istenirse tekrar aynı şekilde meme dolgu uygulaması yapılarak süreç yeniden başlatılabilir.

Ameliyatsız Dolgu ile Bacak Kalınlaştırma Nasıl Yapılır ?

Dolgu enjeksiyonu uygulaması ile bacak kalınlaştırma ve dolgunlaştırma ya da şekil verme için en sık kullanılan yöntemlerden biri hazır dolgu uygulamalarıdır. En sık poliamid ya da hyaluronik asit içerikli ürünler kullanılır. Aqualift ya da aquafilling en popüler olanlarıdır. Genelde her iki bacağa 100’er gram uygulanılması tatmin edici sonuçlar sağlar. Kişinin dolgunluk beklentisine göre hacim değiştirilebilir. En büyük avantajı bacağın istenilen bölgesine fazla diğer bölgelerine az uygulanabilir, yani kişiye özel planlanabilir. Belirgin bir şekli yoktur. Uygulama kolaydır. Klinikte yapılabilir. Ama mutlaka steril şartlarda yapılmalıdır. Bu tür uygulamalar mutlaka ehil ellerde, tekniğine uygun, steril şartlarda ve derin plana uygulanılmalıdır. Ameliyatsız bacak estetiği uygulamaları ile bacak eğriliği düzeltme yapılabilir. İşlem 20-40 dk sürmektedir. Kişi günlük hayatına hemen dönebilmektedir.