Göz Altı Çukurları | Clinimed
Nişantaşı: 0(212) 232 39 90 - Ataşehir : 0(216) 510 34 72 - 0(544) 275 11 31 info@clinimed.com.tr
EN

Göz Altı Çukurları

Göz altında oluşan çukurlar bir anlamda hayatımızı ele veren bölgelerdir. Uyku düzensizliği, yorgunluk, alkol ve sigara kullanımı ve düzensiz yaşam biçimi gibi birçok etken gözaltlarında oluşacak çukurlara sebep gösterilebilir. Bunların yanında, zaman içinde yaşlanma ile de göz altında çökmeler oluşabilmektedir. Göz altında oluşan çukurlar ve kararma için genellikle C vitamini içeren ürünlerin kullanılması tavsiye edilir. Ancak düzenli ürün kullanmaya alışkın değilseniz veya göz altı çukurlarınıza daha kalıcı ve kolay bir çözüm arıyorsanız kliniğimiz bu konuda size yardımcı olabilir.

%100 doğal bileşenlerden oluşan, ışık dolgusu adı verilen bir madde ile göz altlarına yapılacak basit bir işlem sonucunda hem göz altlarınızda oluşmuş çukurları düzeltebilir hem de bu bölgedeki kararmalarla başa çıkabilirsiniz. Cildi nemlendirmek ve canlandırmak için tüm yüze dahi uygulanabilen ışık dolgusu, özel bir sıvının cilt altına ince bir iğne yardımıyla enjekte edilmesiyle gerçekleştirilmektedir. Bu sıvının içinde bulunan yenilen yapılandırma özelliği sayesinde göz altı çevresindeki cilt kalitesi arttırılırken aynı zamanda bu bölgedeki morluklar da giderilir. Yaklaşık 15 dakika süren bir işlem olan ışık dolgusunun etki süresi genellikle 8 ay ile 1 yıl arasında değişmektedir. İşlem sonrasında herhangi bir alerjik reaksiyon veya yara izi ile karşılaşılmadığı gibi, hasta günlük yaşantısına kesintisiz devam edebilmektedir.

Sürekli yorgun ve enerjisiz görünmekten sıkıldıysanız bunu değiştirmek sizin elinizde. Kliniğimizle iletişime geçin ve bir uzmanımızda görüşerek göz altı çukur ve morluklarınızdan kurtulmak için ilk adımı atın.