Green Lazer Toning Uygulaması

İşlem uygulanırken lazer ile cilde kısa ve keskin enerji şokları verilir. Bu pigment parçacıkları üzerinde foto-akustik bir tepki yaratır. Ciltteki melazmalarda etkin olmasındaki en önemli rolü, fazla ısıya maruz bırakmaması ve pigment hücrelerini uyarmamasıdır.

Green Lazer Toning Benim İçin Doğru Mu?

Ciltteki pigmentasyon hastalıklarıyla ilgili sorunları olan herkese uygulanabilir bir tedavi yöntemidir. Bununla birlikte başka klinik tedaviler de mevcuttur. Bunlardan bazıları:

  • Kimyasal Peeling
  • Mikrodermabrazyon
  • Mezoterapi ve Biyolojik Serum Uygulaması

Green Toning Kaç Seans Sürer?

Kesin bir cevap için ciltteki melazmanın doktorumuz tarafından incelenmesi gerekir. Genel durumlarda 3 veya 4 seans başlangıç tedavisi uygun görülür. Eğer lekeler üzerinde yeterli sonuç alınmazsa ek seanslar uygulanır.

Lazer Toning Yan Etkileri Nelerdir?

Green Toning tedavisinde lazer sisteminin güvenliği üst seviyede tutulduğu için yan etki durumu pek söz konusu değildir. Fakat yine de düşük oranda da olsa potansiyel riskler vardır:

  • Tedavi edilen bölgede kalıcı pigmentasyon kaybı
  • Ciltte oluşan kızarıklığın beklenenden daha uzun sürede geçmesi

Green Lazer Toning Uygulaması Hazırlık

Green Toning uygulaması öncesi veya sonrası güneşe uyum zorlayıcı olacaktır. Tedavi öncesi bronzlaşmış cildin lazere uygulanması yanma eğilimini artırabilir. Tedaviden sonra ise cildiniz güneş ışınlarına daha duyarlı olacaktır. Evde cildinize yapabileceğiniz temizlik ve nemlendirici uygulamaların size faydası olacaktır.

Sorular ve Cevaplar

1- Green Toning uygulamasından sonra makyaj yapabilir miyim?
Cildi bozmayan mineral makyaj yapılabilir, fakat parabenler, boya ve parfüm gibi doğal olmayan ürünler kullanmaktan kaçınmalısınız.

2- Lazer Toning fiyatı ne kadar?
Fiyatlar seansa göre değişmektedir. Muayeneye geldiğinizde net bir fiyat alabilirsiniz.

3- Lazer Toning uygulamasında kesin sonuç var mı?
Yüzeysel lekeler büyük oranda temizlenir. Tedavideki olumlu sonuç için cilt tipiniz de önemlidir. Genel durumda yüzde doksanlık bir değişim söz konusudur.