İple Yüz Germe Dinamik Askı | Clinimed
Nişantaşı: 0(212) 232 39 90 - Ataşehir : 0(216) 510 34 72 - 0(544) 275 11 31 info@clinimed.com.tr
EN

İple Yüz Germe Dinamik Askı

Kliniğimiz daha gergin bir yüze sahip olmak isteyen ama cerrahi müdahalelerden çekinenler için iple yüz germe hizmeti sunmaktadır. Son yıllarda geliştirilmiş, yepyeni bir yöntem olan iple yüz germe, günümüzde özellikle Avrupa’da sıkça kullanılmaktadır. Uygulandığı bölgeyi toparlayarak sıkılaştıran ve gergin bir etki yaratan bu işlem yüzde pek çok farklı noktaya uygulanabilmektedir.
İşlem sırasında öncelikle bir lokal anestezi yardımıyla işlem uygulanacak bölge uyuşturulur, böylece işlem sırasında hasta herhangi bir rahatsızlık duymaz. Daha sonra bu işlem için özel olarak üretilmiş, insan dokusuyla uyumlu ipek iplikler ince bir iğne yardımıyla derinin atlına yerleştirilir. Kullanılan iplik sayısı işlem uygulanan bölge ve kişinin ihtiyacına göre değişkenlik gösterebilmektedir. Yaklaşık 20-30 dakika süren bu uygulama derinin altına yerleştirilen iplikler 3 ila 6 ay arasında eriyerek kollajen lifler oluştururlar ve cildin gergin bir görünüm kazanmasını sağlarlar. Etki süresi 1-2 yıl olan bu uygulama boyun sarkmalarında, ağız çevresi kırışıklıklarının giderilmesinde, alın, kaş arası ve göz çevresi kırışıklarının giderilmesinde, kaş kaldırmada ve sarkmış yanakların toparlanmasında kullanılabilmektedir. İple yüz germe işlemi gerektiğinde tekrar uygulanabilmektedir.
Uygulama sonrası gerginlik, kızarıklık, şişlik ve morluk gözlemlenebilir ancak bunlar beklenen yan etkilerdir ve tehlike oluşturmamaktadırlar.
Acısız yoldan daha gergin bir yüze sahip olmak istiyorsanız bir an önce kliniğimizle iletişime geçin.