Jinekomasti Ameliyatı Fiyatları 2017 | Clinimed
Nişantaşı:0850 850 25 63 - Ataşehir :0850 850 25 63 - 0532 275 11 30 info@clinimed.com.tr
العربية EN

Jinekomasti

Jinekomasti Ameliyatı

Jinekomasti erkeklerde büyüyen göğüsleri tanımlamak için kullanılan bir terimdir. Tüm erkeklerin göğüs dokusu olduğunu bilmeniz belki de sizi şaşırtacaktır. Ancak erkeklerde de kadınlardaki gibi göğüs dokusu bulunmaktadır. Yalnız bu doku kadınlardakinden çok daha azdır. Yine de bazı durumlarda erkeklerde kadınsı meme oluşumu görülmektedir. Jinekomasti durumunda göğüs dokusu fazlaca büyüme eğilimindedir ve genellikle meme başının hemen altında görülmektedir. Bu duruma Jinekomasti ameliyatı ile çözüm getirilmektedir.


JİNEKOMASTİ’NİN ORTAYA ÇIKMA NEDENLERİ

Jinekomasti, hormonal değişiklikler, artmış östrojen, aşırı vücut yağı, steroid kullanımı, ilaçlar ve genetik yatkınlık gibi birçok durumla ilişkili olabilmektedir.  Ancak jinekomasti hastası olan erkeklerin büyük çoğunluğu normaldir. Gençlerde jinekomasti gelişme oranı %50-60 civarındadır. Ergenlik döneminde meydana gelen hormon değişikliklerinin sonucunda bu durum son derece normaldir ve genellikle kendiliğinden düzelmektedir. Ancak eğer söz konusu durum 3 yıl boyunca stabil kalırsa jinekomasti ameliyatına gerek olabilir. Jinekomasti ameliyatı ile gçğüs dokusu çıkarılarak normal bir görünüm elde edilmektedir.


JİNEKOMASTİ TÜRLERİ

  1. Derece Jinekomasti

Göğüs dokusunun sadece meme başı bölgesinin altında bulunduğu yerdir.

  1. Derece Jinekomasti

Aşırı meme dokusu alt göğüste bulunmakta ve göğüs dik görünmektedir.

  1. Derece Jinekomasti

Göğüs dokusu göğüs kıvrımının üzerinden geçmektedir.

  1. Derece Jinekomasti

Göğüs kemiği altına 2 cm veya daha fazla düşen göğüs sarkması görülmektedir.


JİNEKOMASTİ AMELİYATI NASIL YAPILIR?

Jinekomasti  uygulamasında koltuk altı gibi kesiklerin belli olmayacağı bir bölge belirlenir ve burada kesik açılmasının ardından yağ ve göğüs dokusu çıkarılmaktadır. Sonrasında ise liposuction dokunun doğrudan çıkası için kullanılmakta ve düzgün bir görünüm elde ettikten sonra kesikler dikilmektedir. Jinekomasti ameliyatının ardından bölgenin şeklini tam alabilmesi için sıkı bandajlar uygulanmaktadır. Bir hafta boyunca bu şekilde sıkı şeyler giyilmesi önerilmektedir. Sonuç belirgin olsa da birkaç hafa içinde tam olarak kendini gösterecektir.