Kepçe Kulak Ameliyatı Fiyatları 2017 | Clinimed
Nişantaşı: 0(212) 232 39 90 - Ataşehir : 0(216) 510 34 72 - 0(544) 275 11 31 info@clinimed.com.tr
EN

Kepçe Kulak Ameliyatı

Kepçe Kulak Ameliyatı

Görsel anlamda kişiyi rahatsız eden, görünümünden memnun olmamasını sağlayan ve psikolojik olarak baskı yaratan bir durum olan kepçe kulak artık kolaylıkla çözüme kavuşabilen bir durum haline geldi. Kepçe kulan ameliyatı ile kişinin memnun olmadığı kulak yapısından geriye eser kalmamakta. Günümüzde yaygın olarak gerçekleştirilen estetik operasyonların başında gelen kepçe kulak ameliyatı ile kısa bir sürede başka kulaklara kavuşabiliyorsunuz.herhangi bir riski bulunmayan kepçe kulak ameliyatının ardındna kişilerde fiziksel ve ruhsal olarak gelişme görülmektedir.

Her bireyin kulak yapısının %85 oranında gelişimini tamamlama yaşı 5-6 yaş arasındadır. Bu dönem okul öncesi dönem olması nedeniyle son derece avantajlıdır. Çünkü çocuklar genellikle okula gittikleri zaman kulaklarıyla alakalı farklılığı fark ederler. Bu da derslerinden psikolojik durumlarına kadar birçok konuyu etkileyebilir. Bu nedenle en uygun dönemin okul öncesi dönem olduğu uzmanlar tarafından kabul görmüştür. Kepçe kulak ameliyatı çocukalrda genel anestezi ile uygulanırken yetişkinlerde lokal anestezi uygulanmaktadır. Kepçe kulan ameliyatı 1-2 saat sürmektedir. Ameliyat sırasında kulağın arkasında bir kesik açılır ve kıkırdak törpüsü ile kulak inceltilerek kesilen yerden dikilir. Kulağa atılan dikişler arka kısımda kalmakta ve estetik olarak hiçbir sorun yaratmamaktadır.

Kepçe kulak ameliyatının ardından aynı gün hasta taburcu olabilmektedir. Herhangi bir enfeksiyon riskine karşı kulaklar bandajlarla sarılmaktadır. Kulakta bir süre geçici şişlik ve kızarıklıklar oluşabilmektedir. Diğer yandan şiddetli bir ağrı görülmese de hafif ağrı kesiciler ile ağrıların önüne geçilebilir. Dikişlerin açılmaması için de çok önemli olan bandajların 1 hafta süreyle takılması gerekmektedir. Bir ay içinde hasta hayallerindeki kulaklara sahip olmaktadır.

Kepçe kulak ameliyatı tek seferlik bir uygulamadır. Kulakların şekli seneler içinde değişmemekte ve bu nedenle tek bir kere olacağınız bir ameliyatla sonsuza kadar istediğiniz kulaklarınızla yaşayabilirsiniz.