Lazer ile Dövme Silme | Clinimed
Nişantaşı: 0(212) 232 39 90 - Ataşehir : 0(216) 510 34 72 - 0(544) 275 11 31 info@clinimed.com.tr
EN

Lazer ile Dövme Silme

Dövme Silme (Aktif Q-SWITCHED Lazer)

Dövme silme konusunda pek çok teknik bulunmaktadır. Ancak bunlardan bir çoğu ciltte kalıcı hasarlar bırakır ve geri dönüşü olmayan kötü bir görüntüyü de beraberinde getirir. Vücudunuzda artık bulunmasını istemediğiniz dövmeler konusunda sizlere önerdiğimiz yöntem AKTİF Q-SWITCHED Lazerle dövme silme işlemidir. Önce size dövme ile cildiniz arasındaki ilişkiyi açıklayalım. Dövme boyası deriye nüfuz ettiğinde cildiniz tarafından yabancı madde olarak algılanır ve özel hücreleriniz buna müdahale etmeye çalışır. Ancak boya partikülleri çok büyük çapta olduğu için vücut bunu sistemden atamaz ve dövmeniz kalıcı olur. Bizim size yardımcı olduğumuz nokta tam olarak burada devreye girer.

 

Aktif Q-SWITCHED Lazer bu büyük boya partiküllerini parçalamamızı sağlar. Böylece çok küçük parçalara ayrılan dövmeniz sizin KENDİ vücudunuz tarafından müdahale edilebilecek boyutlara gelir. Bu işlem sonrasındaki günlerde yabancı maddeler vücudunuzdan yavaş yavaş uzaklaştırılır. Bazı durumlarda – hatalı dövme yapılması veya hatalı dövme silme işlemleri gibi – mikrodermabrazyon yöntemi de Q-SWITCHED lazere yardımcı olarak kullanılmaktadır.

İşlemlerin uygulanması hızlı ve minimal acılıdır. Duyabileceğiniz acı en fazla dövme yaptırırkenki kadar olacaktır. Uygulama sırasında yüzeysel bir kanama gerçekleşebilir. Ama bu kanamalar sonraki seanslarda gittikçe azalır. Seans sonunda uygulama alanı temizlenerek bakımı yapılmaktadır. Dövme sildirme seansları sonrasında da günlük yaşamınızı etkileyecek herhangi bir komplikasyon oluşmamaktadır.

Seanslar arasındaki süre dövmenin büyüklüğüne göre ortalama 3 hafta ile 8 hafta arasında değişim gösterir. Ancak seans sayısı dövmenin büyüklüğüyle ilgili olduğu gibi, aynı zamanda boyanın rengine, miktarına, türüne ve boyanın nüfuz ettiği derinliğe de doğrudan bağlıdır.

Kalıcı dövme veya kalıcı makyaj sonrası temiz ve hasarsız bir cilde kavuşmak sabır gerektiren uzun bir süreçtir.
Q-Switched Nd YAG Lazer

Q-SWITCHED ND:YAG LAZERLERİN KULLANIM ALANLARI NERELERDİR?

Yeni geliştirilmiş ve enerjiyi eşit dağıtan Q-Switched Nd: YAG lazerler, farklı cilt tonlarında, farklı uygulamalarda kullanılmaktadırlar. Q switched Nd:Yag lazerler dermiste kollajeni arttırırken cilt lekelerini yok eder. Cilt lekelerinin yanısıra dövme ve kalıcı makyajı da silebilmektedirler. Dövme mürekkebi lazer ışığını emdikten sonra çok küçük parçalara ayrılmakta böylece vücudun savunma mekanizmasında bulunan hücreler tarafından yok edilmektedirler.

Q-Switched Nd:YAG lazerler ile güneş, yaşlılık, doğum lekeleri ve melazma da (melasma) tedavi edilebilmektedir. Hastada herhangi bir kabuklanma oluşmadan lekeler uygulanan seanslar ile giderek açılmaktadır.

Solar Lentigo

Doğum Lekesi (Ota Nevus)

Melazma

Q-Switched Nd:YAG lazerler aynı zamanda cilt yenilemede, gözeneklerin azaltılmasında, yüzdeki yağ dengesinin sağlanmasında, akne ve akne izlerinin tedavisinde de kullanılmaktadırlar. Karbon bazlı losyon ile uygulanan işlem, fototermal etki yaparak cildin yenilenme sürecini harekete geçirir.

Karbon Peeling

SEANS ARALIĞI NE SIKLIKTADIR?

Seanslar  dövme tedavilerinde 4-6 haftada bir, diğer tedavilerde ise haftada bir uygulanır.

SEANS SONRASI HASTALARDA NELER GÖZLEMLENİR?

Seans sonrasında dövme üzerinde kabarma bazen içi su dolu kabarcık ve kabuklanma oluşabilmektedir, ancak bu durum hiçbir iz bırakmadan kaybolmaktadır.

Leke ve cilt yenileme işlemlerinden sonra hastada hafif bir kızarıklık olmaktadır. Bu kızarıklık birkaç saat içinde yok olmakta, hasta sosyal hayatından kısıtlanmamaktadır.

SEANSLAR SONRASI DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER HUSUSLAR NELERDİR?

Dövme hastaları tedavinin yapıldığı gün banyo yapmamalıdırlar. Uygulamalar boyunca güneşten korunmalıdırlar.

Leke ve cilt yenileme hastaları uygulama sonrası sıcak duş almamalı, alkol içerikli temizleyici kullanmamalı ve güneşten koruyucularını düzenli kullanmalıdırlar.

TEDAVİ İÇİN HANGİ MEVSİM UYGUNDUR?

Tedaviler her mevsim uygulanabilir. Güneşten koruyucular özenli bir şekilde kullanılmalıdır. Solaryuma girilmemelidir.