Liposuction | Clinimed
Nişantaşı:0850 850 25 63 - Ataşehir :0850 850 25 63 - 0532 275 11 30 info@clinimed.com.tr
العربية EN

Liposuction

Liposuction

Liposuciton tedavisi kas ve cilt arasındaki vücudun aşırı yağ kalıntılarını uzaklaştırmanın cerrahi bir metodudur. Liposuction vücudun çeşitli yerlerinde, çoğunlukla fazla yağ depolamaya yatkın bel çevresinde, kalçada, uyluklarda, kollarda ve sırtta uygulanabilir bir tedavidir. Bu teknik, daha kapsamlı sonuçlar için diğer işlemlerin yanında uygulanabilir. Liposuction tedavisinin nasıl uygulandığını, ne yapabileceğini ve yapamayacağını bilmeli, bu tedaviyi tercih edecekseniz ne bekleyeceğinizi anlamalısınız.

Cerrahi işlem yapılabilecek ve fazla yağlarını kaybetmesi gereken sağlıklı bir kişi, liposuction için iyi bir adadır. Aşırı kilolu olmayan, ideal kilosuna yakın ve genel olarak sağlıklı olan insanlar bu işlemin adaylarıdır. Liposuction, yağ birikintilerini temizlemesi nedeniyle bir kilo verme yöntemi olarak bilinse de aslında değildir. Sağlıklı beslenme ve düzenli egzersiz yaparak bile yağ hücrelerini kaybetmekte sorun yaşayacak belli alanlara sahip insanlar için önerilir. Kalıcı kilo kaybına neden olmaz ve sağlıklı bir yaşam tarzının yerine geçemez.

Yağ hücreleri çıkarıldıktan sonra, geri dönemezler. Bununla birlikte, işlemin sonuçları sonrasında hasta talimatlara uymazsa diğer yağ hücreleri genişleyebilir. Liposuction en iyi, sağlıklı beslenme ve egzersiz içeren eksiksiz bir planın parçası olarak kullanılır. Bu teknik vücudun birçok alanında kullanılabilir. Bu işlemi alan en geniş kesimi oluşturan kadınlar genellikle karın, kalça, göğüs, dış ve iç uyluk, kollar, dizler, yanaklar, kalça ve boyun bölgelerini seçerler. Erkekler karın, göğüsler, çene ve boyun gibi bölgeleri daha fazla tercih etmektedir.

Liposuction tedavisi sırasında hastanın yağlarının alınacağı bölgeye özel bir sıvı ile dolum yapılır. Bu yağların kolaylıkla çıkarılmasını sağlamak içindir. Daha sonra içi boş bir kanül kullanılarak bölgedeki yağlar çıkarılır.

Liposuction genellikle lokal veya genel anestezi ile yapılır. Lokal anestezi için, hasta genellikle bir saat içinde eve dönmeye hazırdır. Genel anestezi ile kliniği terk etmeden önce 2-3 saat gözetim gerekebilir.