Liposuction Fiyatları 2018 İstanbul | Clinimed
Nişantaşı: 0(212) 232 39 90 - Ataşehir : 0(216) 510 34 72 - 0(544) 275 11 31 info@clinimed.com.tr
EN

Liposuction Ameliyatı

Diyet veya egzersizle kurtulmanın mümkün olmadığı yağların liposuction ameliyatı ile vücuttan uzaklaştırılması mümkündür. Yağ aldırma ameliyatı olarak da bilinen liposuction uygulaması ile yağlar hedeflenen bölgeden alınarak vücudun daha fit bir görünüme sahip olması hedeflenmektedir. Liposuction ameliyatı sadece karın bölgesinde değil, kalça, popo, iç diz, yanak, çene, baldır ve bilek gibi bölgelerde de uygulanmaktadır. Söz konusu bölgelerde bulunan fazla yağlardan kurtulmak için en doğru yol liposuction uygulamasıdır.


LİPOSUCTİON KİMLER İÇİN UYGUN?

Vücutta oluşan yağ birikimi beslenme alışkanlıklarının yanı sıra yaş ve genetikle de alakalı olabilmektedir. Liposuction ameliyatına en uygun olan kişiler sürekli diyet ve egzersiz yapmasına rağmen bir türlü yağlarından kurtulamayanlardır. Ancak unutulmamalıdır ki liposuction bir kilo verme yöntemi değildir. Bunun yanı sıra alınan yağlarla beraber daha fit görünmek de mümkündür. Liposuction ameliyatı olmak isteyenlerin ideal kilosunda sabit bir biçimde bulunması ve esnek bir cilde sahip olması gerekmektedir. Sürekli kilo alıp veriyorsanız liposuction yöntemi size uygun değil demektir. Çünkü kilo alıp verme esnasında yağların yeniden ortaya çıkması mümkündür. Diğer yandan yeterince esnek bir cilt yapınız yoksa yağ aldırma işlemi başarılı olmayacaktır.

Liposuction ameliyatın ince kanüller kullanılmaktadır. Bu kanüller sayesinde cilt içine girilmekte ve burada bulunan yağlar tıpkı vakum gibi çekilmektedir. Bu sayede yağlar tamamen vücuttan uzaklaşmakta ve kötü görüntü de ortadan kalkmaktadır.


LİPOSUCTİON SONRASI

Liposuction uygulaması sonrasında tam iyileşme süreci işlemin yapıldığı bölgenin büyüklüğüne göre değişmektedir. tek bölgeden yağ alınma durumunda iyileşme süresi 2-3 gündür. Ancak birden fazla bölgeden yağ alınma durumunda bu süre 1 haftayı bulabilmektedir. Ameliyat düzgün bir görünüme sahip olmanızı sağlasa da daha düzgün bir görünüm ve Liposuction uygulamasının kalıcılığının olması için düzenli beslenmenin önemsenmesinin yanı sıra spor yapılması da önerilmektedir. Aynı zamanda Liposuction ameliyatının ardından söz konusu bölgedeki şişliklerin inmesi için özel korseler kullanılması gerekmektedir.