Botox İşlemleri: Masseter Botoks | Clinimed
Nişantaşı: 0(212) 232 39 90 - Ataşehir : 0(216) 510 34 72 - 0(544) 275 11 31 info@clinimed.com.tr
EN

Botox İşlemleri: Masseter Botoks

 

Çene ve kulakların arasında kalan, yüzün alt kısmındaki kasa masseter kası denmektedir. Bu kasın duruşu yüz tiplerine göre farklılık göstermektedir ancak bazı durumlarda yüze fazla köşeli bir görünüm sağlayabilmektedir. Bu durum da hem ağız yapısıyla ilgili problemlere yol açabilmekte, hem de yüzü daha kaba gösterebilmektedir. Kliniğimizde uygulanan masseter botoksu sayesinde bu kası gevşetip şekillendirerek yüzünüze daha oval bir görünüm kazandırmak mümkündür.

Masseter botoksu denilen işlem masseter kasına botoks enjekte edilmesi anlamına gelmektedir. Yaklaşık 10-15 dakika süren bu uygulama ile buradaki kasın gevşemesi sağlanmaktadır. Bazı hastalarda uygulamanın tekrarı gerekebilmektedir. Tek seansın etki süresi ise diğer botokslarda olduğu gibi 4 aydır, ancak uygulamaların tekrarlanmasıyla birlikte bu süre uzatılabilmektedir.

Masseter botoksunun çiğneme veya konuşma üzerinde herhangi olumsuz bir etkisi bulunmamaktadır, aksine bu uygulamanın uykuda diş sıkma ve diş gıcırdatma gibi problemlere de iyi geldiği gözlemlenmiştir. Masseter botoksunun en güzel yanı ise herhangi bir cerrahi müdahale gerektirmemesidir. Genellikle çene estetiği en zor estetik operasyonlardan biridir ve iyileşme süreci de uzun ve ağrılı olur; ancak artık masseter botoksu sayesinde herhangi bir bıçak altına yatmadan, tamamen acısız ve hızlı bir şekilde çene bölgenizi şekillendirmek mümkündür.

Masseter botoksu ve diğer uygulamalarımızla ilgili bilgi almak için kliniğimizle iletişime geçin.