Meme Büyütme Fiyatları 2017 | Clinimed
Nişantaşı: 0(212) 232 39 90 - Ataşehir : 0(216) 510 34 72 - 0(544) 275 11 31 info@clinimed.com.tr
EN

Meme Büyütme Estetiği

Göğüs kadınlığı sembolize eden en önemli fonksiyonel ve estetik organlardan biridir. bu nedenle her kadın estetik açıdan güze görünümlü göğüsler istemektedir. Bunun yanı sıra göğüslerin hacim kaybetmesi, sarkması veya hamileliğin ardından kilo verilmesi nedeniyle estetik görünümünün bozulması mümkündür. Bu gibi durumlarda göğüsleri dolgunlaştırmak için yapılan müdahalelerle saha dolgun, büyük ve estetik açıdan daha hoş görünen göğüslere kavuşmak hayal değildir. Meme büyütme ameliyatı mümkün olan en kolay yol olarak göğüs implantlarıyla gerçekleştirilmektedir. Diğer yandan tercihe göre meme büyütme ameliyatı meme kaldırma ameliyatıyla beraber de yapılabilmektedir.

Göğüs büyütme estetiği göğüs dokusunun arkasına yerleştirilen silikon jel dolgulu göğüs implantı ile yapılmaktadır. Diğer yandan hastalar genellikle istedikleri göğüs ölçüsünü açıklamakta zorluk çekebilirler. En iyisi doktorunuza ne istediğinizi anlatmanız ve sonrasında onun yönlendirmelerine göre karar vermenizdir. Yapılan yanlışlardan bir tanesi ise erken yaşta çok küçük olan göğüslerin bir anda çok fazla büyütülmesinin istenmesidir. Bu mümkün olan bir işlem değildir. Çünkü göğüslerinde belirli bir esneme sınırı vardır. Bu nedenle tek seferde çok fazla büyütme yapılması gerçekçi değildir.


Meme Büyütme Ameliyatı

Meme büyütme ameliyatı ortalama 1 saat süren bir işlemle gerçekleştirilmektedir. Genel anestezi altında yapılan bu cerrahi işlemde göğüs implantının yerleştirilmesi için üç nokta bulunmaktadır. Bu noktalar meme başı, meme altı ve koltuk altı bölgelerdir. Bunun kararı ise doğru yönlendirme ile doktor tarafından verilebilir. Her ne olursa olsun meme büyütme ameliyatı sırasında göğüs içine yerleştirilecek implantların meme dokusu ve süt kanallarına zarar vermemesi gerekmektedir. Ameliyat sonrasında bandaj ve özel korse sutyen ile göğüsler korunmaktadır. Söz konusu bu sutyen banyo yaparken ve özel durumlar haricinde bir ay boyunca mutlaka giyilmelidir. Özel sutyen hem göğüslerin son şeklini almasında hem de ağrıları azaltmaya yardımcı olacaktır.


Meme Büyütme Ameliyatı Sonrası

Ameliyatına ardından hastanın 3-4 saat dinlenmesi gerekmektedir. sonrasında ise evine rahatlıkla gidebilir. Özel korse sutyen ile günlük faaliyetler çok aşırıya kaçmadan gerçekleştirilebilir. Ancak çocuğu olan hastaların bir süre çocuğunu kucağına alması önerilmez. Diğer yandan otomobil kullanmak, ağır şeyler kaldırmak ve egzersiz yapmak da önerilmeyen faaliyetler arasındadır.