Meme Dikleştirme Fiyatları 2017 | Clinimed
Nişantaşı: 0(212) 232 39 90 - Ataşehir : 0(216) 510 34 72 - 0(544) 275 11 31 info@clinimed.com.tr
EN

Meme Dikleştirme Ameliyatı

Hamilelik, kilo alıp verme veya yaşlanma gibi durumlardan vücudumuz da etkilenmektedir. Özellikle göğüsler bu tür durumlarda sarkmaya çok meyillidir. Sarkmış memeler kişinin psikolojisini ve görünümünü olumsuz etkilemektedir. Ancak meme dikleştirme ameliyatı ile göğüslerin boyutuna dokunmadan dikleştirme işlemi yapılmakta ve memeler daha düzgün bir forma ulaştırılmaktadır. Göğüslerin sarkma nedenleri arasında yaşlılık, kilo alıp verme, hamilelik, doğum sonrası emzirme, yer çekimi ve sutyen kullanılmaması gibi birçok etken bulunmaktadır.

Hamilelik sonrasında emziren kadınlar memelerinin sarkması nedeniyle hemen ameliyat olmak istemektedir. Ancak meme dikleştirme ameliyatı emzirme döneminde yapılmamaktadır. Çünkü işlem sırasında süt dokuları zarar görebilmektedir. Bu nedenle yeni annelerin bu işlemi ertelemesi daha doğru olacaktır.

Genel anestezi altında yapılan meme dikleştirme uygulamasında açılan kesik meme başı çevresinden daire şeklinde göğüs altına kadar uzanan bir deniz çağası şeklindedir. Açılan kesilerden meme dokusu olması gerektiği yere yukarıya doğru kaydırılır ve konumlandırılır. Diğer uygulamalarda olduğu gibi meme dikleştirme ameliyatında göğüs dokusu çıkartılmamaktadır.


MEME DİKLEŞTİRME AMELİYATI SONRASI DÖNEM NASIL GEÇER?

Meme dikleştirme ameliyatı sonrası dönem genellikle rahat bir biçimde geçmektedir. Ameliyat yaklaşık 3 saat sürmektedir ve ameliyattan 6-8 saat sonra ayağa kalkmak mümkündür. Ameliyatın 2 gün sonrasında pansumanlar değiştirilmekte ve duş alınması serbest olmaktadır. Belirli bir süre yorucu aktivitelerden kaçınmak gerekmektedir.


MEME DİKLEŞTİRME AMELİYATI VE MEME KANSERİ İLİŞKİSİ

Meme dikleştirme ameliyatlarında çoğu zaman süt kanalları ve meme bezinde olumsuz sonuçlar ortaya çıkmaz. Çoğu kadın meme dikleştirme ameliyatında da diğer meme ameliyatları gibi meme kanserinin ortaya çıkmasına etken olup olmadığını merak etmektedir. Ancak böyle bir durum söz konusu değildir. Meme dikleştirme ameliyatı ve meme kanseri arasında hiçbir bağlantı yoktur.