Meme Küçültme Fiyatları 2017 | Clinimed
Nişantaşı: 0(212) 232 39 90 - Ataşehir : 0(216) 510 34 72 - 0(544) 275 11 31 info@clinimed.com.tr
EN

Meme Küçültme Estetiği

Meme küçültme ameliyatı meme büyüklüğünü vücudunuza oranlamak ve büyük göğüslerle alakalı rahatsızlığı ortadan kaldırmak için gerçekleştirilmektedir. Aynı zamanda belirli durumlardan dolayı sarkmış göğüslere de uygulanan meme küçültme ameliyatı ile daha dik ve düzgün göğüslere sahip olmak mümkündür. Büyük ve sarkan göğüsler estetik görüntünün yanı sıra sağlığı da olumsuz etkilemektedir. Sırta baskı sağlayan büyük göğüsler duruş bozukluklarına neden olmaktadır. Bu nedenle meme küçültme estetiği sorunun çözümlenmesi açısından doğru karar olacaktır.


BÜYÜK GÖĞÜSLERİN NEDEN OLDUĞU PROBLEMLER

Büyük göğüsler sadece görüntü olarak sorunlara neden olmaz. Fiziksel açıdan da kişini birçok sorunla uğraşmasını sağlar. Bu sorunlardan biri bel ağrılarıdır.  Günlük işleri bile yapmayı zorlaştıran bu ağrılar yaşam kalitesini etkilemektedir. Aynı zamanda göğüs altı ve göbek üstünde pişikler ve tahrişler de büyük göğüslerin sorunlarından biridir. Özellikle yaz aylarında bu durumlar dayanılmaz olabilir. Büyük göğüsler ağırlık dengesini bozması nedeniyle kamburluk ve duruş bozukluklarına neden olabilir. En önemli sorun ise öz güven eksikliği olacaktır. Utangaçlık, kıyafet yakıştırmama ve insan içine çıkmak istememe gibi sorunlar kişinin psikolojik olarak yıpranmasına neden olacaktır.


YENİ DOĞUM YAPAN KADINLAR VE MEME KÜÇÜLTME AMELİYATI

Meme küçültme ameliyatı yaptırmak isteyen kadınların hamile olmaması ve emzirmemesi gerekmektedir. Bu nedenle yeni doğum yapan kadınlar meme küçültme ameliyatı için beklemek zorundadır.


MEME KÜÇÜLTME (AMELİYAT EVRESİ)

Meme küçültme ameliyatı genel anestezi altında gerçekleştirilmektedir. ameliyat sırasında meme başı yukarı taşınır ve geniş meme başı çevresi küçültülür. Meme başı çevresinden aşağıya doğru dik veya ters T şeklinde kesik açılarak açılan yerdeki fazla deri ve yağ dokusu çıkarılır. Sonrasında meme şekillendirilir ve dikiş atılır.


MEME KÜÇÜLTME (AMELİYAT SONRASI)

İşlemin ardından 24 saatinizi hastanede geçirmeniz gerekmektedir. Sonrasında evinize dönebilirsiniz. Ameliyat sonrasında oluşan ağrılar ilaçlarla kontrol edilebilmektedir. İki günün ardından duş alınabilir. Bir hafta sonra ise günlük aktivitelerinize geri dönebilirsiniz. Ancak bu sırada kendinizi çok fazla yormamaya dikkat etmelisiniz. Ameliyat sonrasında şişlik ve morluklar kendiliğinden birkaç haftada düzelmektedir. Hekiminizin önerdiği medikal sutyeni 3-6 ay süresince takmanız önemlidir. Memelerin son şeklini alması da 6 ay sürecektir.