Ozon Tedavisi | Clinimed
Nişantaşı: 0(212) 232 39 90 - Ataşehir : 0(216) 510 34 72 - 0(544) 275 11 31 info@clinimed.com.tr
EN

Ozon Terapi

2.Dünya Savaşından bu zamana kadar kullanılan ozon tedavisi, ozon gazının tedavi amaçlı kullanılması işlemidir. Birçok hastalıkta ve sorunda kullanılan ozon tedavisinin keşfedilmesi diyabetik ayaklara, iyileşmeyen yaralara ve yanıklara uygulanarak olumlu sonuç alınması üzerine gerçekleşmiştir. Ozon tedavisinin birçok türü bulunmaktadır. Bu yöntemler arasından hastanın ihtiyacı olan seçilmekte ve uygulama bu şekilde yapılmaktadır.

Günlük yaşamda vücudumuzda birçok toksin madde birikir. Bu maddeler yediklerimiz, içtiklerimiz, hava kirliliği ve yaşam şeklimizle bağlantılıdır. Vücuttaki toksinler sağlığı olumsuz etkilemektedir. Toksinleri atmak için birçok yöntem bulunsa da ozon tedavisi sıklıkla kullanılan bir detoks yöntemidir. Toksinlerin vücutta birikmesiyle enerji akışı engellenirken yorgunluk, halsizlik ev depresif bir durum meydana gelir. Aynı zamanda yeme bozuklukları, gastrit, mide hastalıkları, deri problemleri ve eklemlerde kireçlenme gibi birçok problem de toksinlerin açtığı kapıdan içeri girer ve hayatımızı olumsuz etkiler.

 

OZON TEDAVİSİ HANGİ HASTALIKLARA İYİ GELİR

Ozon tedavisi bağışıklık sistemini etkileyen tüm hastalıklar için önemli bir tedavi yöntemidir. Diğer yandan cilt bakımında da sıklıkla kullanılmaktadır. cildin yenilenmesi ve canlılığını kazanması için ozon tedavisi tercih edilmektedir. Ozon tedavisinin uygulandığı hastalıklardan bazıları ise şu şekildedir;

  • Dolaşım bozuklukları
  • Fiziksel ve zihinsel yorgunluk
  • Ağrı tedavisi
  • Cilt bozuklukları
  • Obezite
  • Zayıflama
  • Göz hastalıkları
  • Cilt bakımı
  • Bağırsak hastalıkları
  • Bunama

OZON TEDAVİSİ YÖNTEMLERİ

Ozon tedavisinde uygulanabilecek birkaç yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemler kişinin sıkıntısına bağlı olarak seçilmektedir.

Enjeksiyon Yöntemi: Bu yöntemde ağrılı bölgeye enjeksiyonla ozon gazı uygulanmaktadır. Özellikle bağışıklık sistemi ve alerjik hastalıklarda faydalıdır.

Ozon Torbalama Yöntemi: Sorunun olduğu bölgeye içi ozon gazıyla doldurulmuş torbalar sarılmaktadır. Bu yöntem yara, mantar ya da egzama gibi sorunlar için bire birdir.

Major Otohemoterapi Yöntemi: Bu uygulamada kan yolu ile ozon/oksijen karışımı hastanın vücuduna verilmektedir. Bunun için ise her seansta bir çay bardağı kadar kan hastadan alınmakta ve ozonla karıştırılarak geri verilmektedir.

 

OZON TEDAVİSİ İLE CİLT BAKIMI MUCİZESİ

Yaşın ilerlemesiyle beraber vücutla birlikte ciltte de bozulmalar görülmektedir. Cilt sürekli açık olması ve her olaydan etkilenmesi nedeniyle bazen çok erken sürelerde yaşlılığa meydan okumayı bırakabilir. Bu gibi durumlarda teknolojiden faydalanarak cilt bakımı yaptırmak doğru bir seçim olacaktır. Ozon tedavisi cilt bakımında sıklıkla kullanılmakta ve başarılı sonuç alınmaktadır. Kan dolaşımını arttırması nedeniyle ciltte tazelenme gözle görülür bir biçimde ortaya çıkmaktadır. Aynı zamanda yaşlılık etkileri de ozon tedavisi ile azaltılabilmekte.