PRP | Clinimed
Nişantaşı: 0(212) 232 39 90 - Ataşehir : 0(216) 510 34 72 - 0(544) 275 11 31 info@clinimed.com.tr
EN

PRP

PRP  (Platelet Rich Plazma – Platelet/Trombosit Yönünden Zenginleştirilmiş Plazma )

Bir kişiden alınan az miktardaki kanın santifrujdan geçirilerek (ayrıştırılarak) bileşenlerine ayrıştırılması ve elde edilen “platelet yönünden zenginleştirilmiş plazmanın” yine aynı kişiye cilt gençleştirme ve yapılanmasına destek olmak amaçlı enjeksiyon yoluyla geri verilmesi işlemidir.

 

RR.R sistemi; vücuda enjekte edildiği bölgelerde kök hücreleri uyarıp, aktif hale geçirirerek dokuların yenilenmesine yardımcı olan bir yöntemdir.

 

Traylife RR.R ‘i diğer RR.R yöntemlerinden ayıran en önemli fark ise DNA Activator kombinasyonu ile uygulanmasıdır.

 

Normal uygulaması yapılan RR.R yönteminin; ciltte daha etkili sonuçlarını almak, elde edilen sonuçların uzun süre etkisinin kalıcılığını sağlamak amacıyla DNA Activator kullanılır.

 

İçinde Calcium Chloride, Adenine, Guanine, Cytosine, Thymine, Sodium Chloride etken maddelerine sahip olan DNA Activator PR.R uygulamasının etkisini hızlandırmada rol almaktadır.

 

Kişinin kendi kanı ve DNA Activator kombinasyonuyla uygulanan işlem sonucunda etki daha hızlı bir şekilde görülmekte ve yapılanan ve onarılan cildin geriye dönüşü engellenerek kalıcılığı uzun süre sabitlenebilmektedir.

 

Güvenle uygulaması yapılabilecek Traylife RR.R & DNA Activator uygulaması tüm cilt problemlerinin giderilmesinde etkisi kanıtlanmış bir yöntemdir.

 

Traylife PR.P & DNA Activator uygulaması: Kişiden alınan bir miktar kan santrifüj işleminden geçirilerek plateletlerin ayrışması sağlanır.

 

0,5cc DNA Activator enjektöre çekilir.

 

Üzerine ayrışma işlemi yapılmış plateletler (trombosit hücreleri) enjektöre çekilir.

 

Elde edilmiş olan zengin plateletler (trombosit hücreleri) ve DNA Activator kombinasyonu tedavi yapılacak bölgeye enjekte edilir. Traylife PR.P & DNA Activator işlem süresi en fazla yarım saattir ve mezoterapi tekniği ile uygulanır, trylife-banner-s

 

Traylife PR.P & DNA Activator uygulama alanları:

 

Tüm cildin yapılanmasında, parlak ve sağlıklı görünüm elde etmesi için

Saç ekimi sonrası veya saç problemlerinde

Yüz, boyun, dekolte, bacak, eller ve kolların estetik tedavisi

Oluşmuş kırışıklıkların giderilmesi, elastikiyet kaybı

Oluşmuş olan yara, çatlak izlerinin iyileşmesine destek olmak

Hiperpigmentasyon Kolajen azalması

 

Dermal-epidermal bağlantı noktasında düzleşme Atipi Epidermal hücre Solar radyasyon ve Photochemical etkileri Lazer veya kimyasal peeling uygulama sonrası cildin yapılanmasına yardımcı olmak

 

Kol altı veya göğüs sarkmalarında toparlamaya yardımcı olmak amaçlı olarak güvenle kullanılabilir.

 

ilk uygulama sonrası cildin aydınlanması ve parlaklığı ciltte hemen ortaya çıkar. Yapılanma veya onarım süreci, uygulanan seanslar sonrasında etkili biçimde görülmeye başlanır. Uygulanan seanslar sonrasında ortaya çıkan yapılanma-onarımın kalıcılığının devamı için idame seansları yıl içinde 1 veya 2 seans olarak önerilir.

 

Ağrı veya ciddi bir acı hissedilmeden güvenle uygulanan Traylife PR.P & DNA Activator yöntemi tüm cilt problemleri için etkin bir tedavi şeklidir.