Q Switched ile Eldeki Güneş Lekeleri Tedavisi | Clinimed
Nişantaşı: 0(212) 232 39 90 - Ataşehir : 0(216) 510 34 72 - 0(544) 275 11 31 info@clinimed.com.tr
EN

Q Switched ile Eldeki Güneş Lekeleri Tedavisi

Yaşamımız boyunca her alanda ellerimizi kullanırız. Ancak söz konusu ellerimizin bakımına geldiğinde çoğu zaman onları göz ardı ederiz. Örneğin yaz aylarında yüzümüz ve vücudumuza güneşe karşı koruyucu krem sürmeyi asla unutmazken, aynı özeni ellerimiz için göstermeyiz. Sonuç, zaman içinde ellerimiz üzerinde güneş lekelerinin oluşumudur.
Q Switched lazer teknolojisi birçok farklı tedavi için kullanılabildiği gibi, ellerin üzerinde oluşan güneş lekelerini tedavi konusunda da son derece etkili bir tedavi yöntemidir. Üstelik bu yöntem yalnızca güneş lekelerinden kurtulmakla kalmaz, aynı zamanda ciltte gençleşme de sağlar. Her cilt tipi ve renginde kullanılabilen bir tedavi yöntemi olan Q Switched, tamamen acısız ve ağrısızdır. Tedavi süresi hastanın ihtiyacına göre değişebileceği gibi genellikle 5 seans olarak belirlenir ve seanslar arasında 1 hafta ila 10 gün arasında zaman bulunmaktadır.

Tedavi sonrası elleriniz üzerinde belirli miktarda kızarıklık ve kabuklanma görülebilir, ancak bu cildinizin ne kadar hassas olduğuyla alakalı bir durum olup kesinlikle tehlikeli değildir, kabuklanma yaklaşık 1 hafta içerisinde kendiliğinden dökülecektir ve günlük yaşantınızı rahatsız edecek boyutlarda olmaz. Tedavi süresince ve sonraki dönemde yüksek korumalı bir güneş kremi kullanımı uzmanlar tarafından şiddetle tavsiye edilmektedir.

Q Switched lazer yönteminin de kendi içinde çeşitleri vardır, daha hassas ciltlerde farklı yöntemler de kullanılabilir. Size uygun yöntemin hangisi olduğunu anlamanın en iyi yolu bir an önce kliniğimizle iletişime geçerek bir uzmanla görüşmektir.