Saç Dolgusu | Clinimed
Nişantaşı: 0(212) 232 39 90 - Ataşehir : 0(216) 510 34 72 - 0(544) 275 11 31 info@clinimed.com.tr
EN

Saç Dolgusu

Stres, metabolizmaya bağlı problemler, düzensiz beslenme, genler, vücutta yeteri kadar su bulunmaması gibi birçok nedene bağlı olarak saçlarınızın dökülmesi artabilirken aynı zamanda görünüşü de zaman içinde parlaklığını kaybederek matlaşabilir ve saçlarınız çok daha sert bir dokuya sahip olabilir. Saç dökülmesi oldukça yaygın bir problemdir ve önüne geçilmediği takdirde kişinin psikolojisini ciddi olarak etkileyebildiği gibi özgüven problemleri yaşamasına da sebep olabilir. Üstelik erkeklerde saç dökülmesi kişiyi olduğundan çok daha yaşlı göstermektedir.

Saç dolgusunun uygulanmasında cinsiyetiniz veya saç tipiniz önemli değildir. Hemen herkese uygulanabilen bu işlem bir yandan saç dökülmesini engellerken bir yandan da mevcut saçlarınızı güçlendirerek çok daha canlı bir görünüme kavuşmalarını sağlar. Saç aşısı olarak da bilinen bu işlem saç derisinin altına özel bir maddenin enjekte edilmesiyle gerçekleştirilir. Herhangi bir cerrahi müdahale gerçekleştirmeden yapılan bu işlem sonrasında herhangi bir yara iziyle de karşılaşılmaz. Genellikle 4 seans uygulanan saç dolgusunda seanslar arasına iki hafta süre koyulmaktadır. Üstelik saç dolgusu yeni saç ekimi yapılmış hastalara uygulandığında saç ekiminin başarı ihtimalini de arttırmaktadır.
Saç dolgusu yalnızca saç dökülmesini durdurarak saçların seyrelmesini engellemez, aynı zamanda saç bulunan deri altındaki kan dolaşımını hızlandırır, saçların daha kalın ve sağlıklı olmasını sağlar ve saçta seyrelme olan bölgelerde yeni saç oluşumunu sağlayarak saçları gürleştirir.

Kliniğimizle iletişime geçerek dökülen saçlarınızın önüne geçmek sizin elinizde!