Saç Ekimi | Clinimed
Nişantaşı:0850 850 25 63 - Ataşehir :0850 850 25 63 - 0532 275 11 30 info@clinimed.com.tr
العربية EN

Saç Ekimi

Saç ekimi, saçları onarmanın etkili bir yoludur. Saç ekimi ameliyatı saçları başın arka tarafından alır ve saç dökülmesi alanına taşır. Alınan saçların kel bir alana ekilmesi, büyüme kabiliyetini değiştirmez. Donör alanın sağlıklı olması ve yeterli greft sayısını sağlaması, saç ekiminin başarısı için bilimsel temel oluşturmaktadır.
Saç dökülmesi yaşayan ancak saç derisinin iki yanında ve arkasında yeterli donör alanı bulunan kişiler saç ekimi ameliyatı için mükemmel adaydır. Saç ekimi ameliyatı, son on yılda gelişti ve çok doğal görünümlü sonuçlar verdi.
Modern saç ekimi ameliyatı rahat, öngörülebilir ve doğal görünümlü sonuçlar sağlar. Ancak saç dökülmesi yaşam boyu sürecek bir süreçtir. Çoğu erkek, yaklaşık 40-45 yaşına kadar erkek tipi kellik geliştirir. Bundan sonra, yaşlanma süreci saç tellerinin tamamını inceltme eğilimindedir.
Saç ekimi ameliyatının yan etkileri nispeten hafiftir, ameliyattan sonra hafif ağrı ve rahatsızlık, göze doğru şişlik ve greftler üzerinde oluşabilecek döküntü oluşumundan ibarettir. Saç ekiminize devam etmeye karar vermeden önce, doktorunuz birkaç önemli konuyu inceler;

  • Genel sağlığınız iyi mi?
  • Kanama veya iyileşme bozukluklarınız var mı?
  • Yaşınız ve saç dökülme dereceniz ne?
  • Donör alandaki saçlarınızın kalitesi ve miktarı nedir?
  • Nihai kozmetik amacınız nedir?
  • Bunlar, birisinin saç ekimi için uygun bir aday olup olmadığına karar vermedeki en önemli konulardan bazılarıdır.
    Saç ekimi sürecinin ilk adımı saç çizgisi tasarımıdır. Ardından donör alanı hazırlanır. Arkada bulunan saçlar alınır ve alıcı alana ekilir. Genellikle FUE tekniği kullanılmaktadır. bu teknik bir iğne ucu kadar yara izine neden olur ve bu kesilere saçlar ekilir. İşlem süresi genellikle 3-6 saat arasındadır ve ameliyat sırasında yiyebilir veya içebilirsiniz.