Saç Ekimi | Clinimed
Nişantaşı: 0(212) 232 39 90 - Ataşehir : 0(216) 510 34 72 - 0(544) 275 11 31 info@clinimed.com.tr
EN

Saç Ekimi

Saç Ekimi

Saç ekimi, var olan saçların köklerinden yararlanarak bu köklerin kel bölgeye ekildiği işleme denmektedir. Genellikle saçlar başın arkasından veya yanından öne veya başın üstüne taşır. Saç ekimi genellikle lokal anestezi altında yapılmaktadır. Saç ekimi daha çok genetik saç dökülmesi sonucunda uygulanmaktadır. Aynı zamanda diyet, stres, hastalık ve ilaç kullanımı gibi faktörler de saç dökülmesine neden olmaktadır.

Saç ekimini tercih etmek, görünümünüzü ve kendinize olan güveninizi artırabilir. Saç ekimi için en iyi adayların özellikleri şunlardır;

Erkek tipi dökülme sonrasında kellik yaşayanlar

İnce saçlı kadınlar

Bir yanık veya kafa derisi yaralanmasından dolayı saç kaybetmiş olan kişiler

Diğer yandan saç ekimi yapılması doğru  olmayan bazı durumlar da vardır;

Saçlı deri boyunca geniş saç dökülmeye sahip kadınlar

Yeterli “donör” saç bölgesine sahip olmayan insanlar

Yaralanma veya ameliyat sonrasında yara izi oluşan insanlar

Saç dökülmesi kemoterapi gibi ilaçlara bağlı olanlar

SAÇ EKİMİ NASIL YAPILIR?

Saç derisi iyice temizledikten sonra, lokal anestezi ile başınızın bir bölümü küçük bir iğne ile uyuşturulmaktadır. Sonra saçla kaplı saçlı derinin yuvarlak bir bölümünü çıkarmak için neşter kullanılacak ve kafa derisi kapatılacaktır. Çıkartılan kafa derisi büyütme merceği ve keskin cerrahi bıçak kullanılarak küçük bölümlere ayrılacaktır. Kafa derisinin saç ekimi olacağı bölgede bir bıçak veya iğne ile küçük delikler açıldıktan sonra bu deliklere kıllar yerleştirilecektir.

İşlemin hemen ardından, gazlı bez veya bandaj ile saçlı deri sarılmaktadır. Bir saç ekimi oturumu dört saat veya daha fazla sürebilir. Ameliyattan yaklaşık 10 gün sonra dikişleriniz alınacaktır.