Nişantaşı:0850 850 25 63 - Ataşehir :0850 850 25 63 - 0532 275 11 30 info@clinimed.com.tr
العربية EN

Saç Kök Hücre ve Fibroblast Enjeksiyonu

Özellikle erkeklerde ortaya çıkan saç dökülmesi probleminin birçok farklı nedeni vardır; yaş ilerlemesi bu nedenlerin başında gelse de bunun yanında fazla stres, metabolizmada oluşan problemler, mevsim değişimleri ve genler de saç dökülmesinin diğer nedenleri arasındadır. Saç dökülmesiyle başa çıkmak için günümüzde birçok farklı tedavi yöntemi geliştirilmiştir. Fibroblast enjeksiyonu bu yöntemler arasında en etkililerden biri olarak bilinmektedir.
Fibroblast tedavi yönteminde hastanın kendi hücreleri kullanılarak elde edilen bir ilaç kullanılmaktadır. Hastadan alınan doku örneğinden elde edilen fibroblast hücrelerinin kullanıma hazır hale gelmesi için dört haftaya ihtiyaç vardır. Bu hücreler anti-aging ve gençleştirici etkilere sahiptirler. Yaklaşık 3 seans süren fibroblast tedavisinde her seansta hastanın saç dersine 30 milyon kadar fibroblast hücresi enjekte edilmektedir. Bu enjeksiyon sonucunda hem mevcut saçlar güçlenir ve parlak bir görünüme kavuşur hem de saçın seyrekleştiği bölgelerde yeni saç oluşumu desteklenmiş olur. Seans süreleri oldukça kısadır ve sonrasında hasta herhangi bir rahatsızlık hissetmemektedir, dolayısıyla fibroblast tedavisi son derece hızlı ve acısız bir yöntemdir.
Eğer siz de daha gür saçlara sahip olmak istiyorsanız kliniğimizle iletişime geçerek saç dökülmesiyle mücadele için size en uygun tedavi yönteminin hangisi olduğunu öğrenebilirsiniz.

× Canlı Whatsapp Hattı