Nişantaşı:0850 850 25 63 - Ataşehir :0850 850 25 63 - 0532 275 11 30 info@clinimed.com.tr
العربية EN

Saç Mezoterapisi

Saç dökülmesi özellikle erkeklerde ortaya çıkan ciddi bir problemdir. Yaş ilerlemesi saç dökülmesinin en ciddi sebeplerinden biridir ancak bunun yanında fazla stres, metabolizmada oluşan problemler, değişen mevsimler ve genler de saç dökülmesinin diğer sebepleri arasındadır.

Saç mezoterapisi hem saçlardaki dökülmeyi durdurarak bu problemin önüne geçerken hem de saça doğal canlılığını geri kazandırır. Saçların altındaki deriye küçük iğneler yardımı enjeksiyonda bulunarak gerçekleştirilen mezoterapi yöntemi yalnızca saç dökülmesine karşı değil, bölgesel incelme, selülit giderme, çatlak tedavisi, yüz germe ve akne ve yara izi tedavilerinde de kullanılabilir. Söz konusu olan saç mezoterapisi yönteminde iğneler derinin 1 ile 6 cm altına kadar batırılarak özel karışım enjekte edilir. İşlem son derece ağrısız ve acısızdır ve sonrasında herhangi bir rahatsızlıkla da karşılaşılmaz. Hastanın ihtiyacına göre birkaç seans olarak uygulanabilen saç mezoterapisinde değişiklikler genellikle ikinci seanstan sonra görülmeye başlar.

Ancak saç mezoterapisi yaptırmadan önce mutlaka bir uzmana danışmak şarttır çünkü bu yöntem kalp yetmezliği bulunan, böbrek problemleri yaşayan, hamilelik veya emzirme döneminde olan veya diyabet hastalarına uygulanamaz.

Kliniğimizle iletişime geçerek saç dökülmesi şikayetlerinizi dile getirebilir ve en kısa zamanda size uygun uzman ve tedavi yöntemi ile bu şikayetlerinizden kurtulabilirsiniz.

× Canlı Whatsapp Hattı