Botox İşlemleri: Üst Yüz Botoksu | Clinimed
Nişantaşı: 0(212) 232 39 90 - Ataşehir : 0(216) 510 34 72 - 0(544) 275 11 31 info@clinimed.com.tr
EN

Botox İşlemleri: Üst Yüz Botoksu

Botoks artık dünyanın her yerinde olduğu gibi ülkemizde de pek çok estetik problemle mücadelede kullanımı yaygınlaşmış bir yöntemdir. Yüzün pek çok farklı noktasına uygulanabildiği gibi vücudun diğer bölgelerinde de etkili olan botoksun en yaygın kullanım alanı şüphesiz kırışık gidermedir. Kırışıklıklar zaman içerisinde, pek çok farklı nedenden oluşabilmektedirler, kırışıklık çizgilerinin altına uygulanacak botoks enjeksiyonu ile çökmüş cilt hücrelerinin altına destek verilmektedir.

Ancak cildimizde çökmelerin oluşması kendini yalnızca kırışıklık şeklinde de göstermemektedir. Yüzde, özellikle şakak bölgesi yaşın ilerlemesiyle eski dolgunluğunu kaybederek çökmektedir. Bu durum yüzün daha yaşlı görünmesine neden olurken aynı zamanda daha yorgun bir görünüme de yol açmakta ve hatta kaş yapısı ve duruşunu dahi etkilemektedir. Botoks uygulaması son derece hızlı ve acısız bir uygulamadır. ‘Botulinum toxin’ adı verilen sıvının şakaklara enjekte edilmesiyle gerçekleşen bu tedavide cerrahi herhangi bir işlem gerekmemektedir.

Botoksun etkisi genellikle 4 aya kadar sürmektedir ancak etki süresi tekrar uygulamalarla 10 aya kadar çıkartılabilir. Botoks işlemi sonrasında gözle görülür değişiklikler genellikle 48 saat sonrasında ortaya çıkmaya başlamaktadır, ancak bu diğer yöntemlere kıyasla oldukça kısa bir süredir. Tedavi sonrasında şakaklarınız çok daha dolgun görünecek, bu bölgedeki cilt daha yenilenmiş ve genç bir görünüme kavuşacaktır.

Daha fazla bilgi için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.