Soğuk Lipoliz | Clinimed
Nişantaşı: 0(212) 232 39 90 - Ataşehir : 0(216) 510 34 72 - 0(544) 275 11 31 info@clinimed.com.tr
EN

Soğuk Lipoliz

Son zamanlarda bölgesel incelme denilince ilk akla gelen yöntemlerden biri Soğuk Lipoliz yani ‘Cyrolipoyses’dir. Bölgesel incelme istenilen bölgelerdeki fazla yağları soğutup dondurarak eritilmesi anlamına gelen soğuk lipoliz son derece acısız ve kolay bir tedavi yöntemidir. Soğuğa maruz kalan yağ hücreleri büzülüp küçülürler ve sonuçta da vücuttan atılırlar.

Bu işlem için özel olarak geliştirilmiş bir cihazla gerçekleştirilen operasyon yaklaşık 45 dakika sürer. Üst ve alt karın bölgeleri, basenler, bel yağları, sırt ve iç bacaklar gibi vücudun birçok bölgesine uygulanabilen soğuk lipoliz tedavisinin herhangi bir yan etkisi de bulunmamaktadır. Her bölge için özel olarak tasarlanmış başlıklar yardımıyla operasyon süresi boyunca düzenli olarak soğutulan yağ dokularının üzerindeki deri ise kesinlikle zarar görmemektedir. Kesinlikle acısız ve hızlı bir yöntemdir. Operasyon sonrasında hasta normal hayatına devam edebilir ve işlem uygulanan bölgede hafif sertlik ve morluk haricinde bir sorunla da karşılaşılmaz ki sorunlarda kısa sürede ortadan kalkmaktadır. En iyi sonuçların 2 ila 4 ay arasında alındığı bu tedavi yöntemi kolay uygulanabilmesi, son derece acısız olması ve uzun ve sıkıntılı iyileşme sürecinin bulunmaması sebebiyle en çok tercih edilen yöntemler arasındadır.
18 yaşından küçükler hariç hemen herkese uygulanabilen soğuk lipoliz gerçekten kulağa geldiği kadar mükemmel bir tedavi yöntemidir. Herhangi bir acı veya kesme olmadan en kısa yoldan bölgesel incelme için bir an önce kliniğimizle iletişime geçin!