Soğuk Radyofrekans | Clinimed
Nişantaşı: 0(212) 232 39 90 - Ataşehir : 0(216) 510 34 72 - 0(544) 275 11 31 info@clinimed.com.tr
EN

Soğuk Radyofrekans

Soğuk Radyofrekans ile Bölgesel Zayıflama

Bölgesel yağlanmanın azaltılmasında daha hızlı etkinin çıkması, anestezi ve girişimsel bir işleme maruz kalınmaması, özellikle bölgesel yağlanmayı azaltırken aynı zamanda deride sıkılaşma oluşturması, günlük yaşantıyı aksatmadan yapılması, rahat ve konforlu bir işlemdir.Radyofrekans yönteminde yağlar ısı etkisi erimektedir.Uygulama sırasındanan vucüda temas eden başlık -5 dereceye kadar soğutulmaktadir.Bu nedenle sıcağa bağlı deri yanıkları engellenmektedir.Ağrısız bir yöntem olan soğuk radyofrekans sadece karın ve basen bölgelerine uygulanmamakta gıdı, üst kol ve çok sayıda insanın problemi olan diz bölgesine de uygulanmaktadır. İşlem sırasında uygulanan soğuk ile istenilen derinliğe inilmekte istenilen seviyede yağlar eritilmektedir. Seans haftada 2-3 daha sonra 1-2 arasi uygulanabilmektedir.Kisinin durumuna gore incelme ilk seansda 2-10 cm arasında olabilmektedir.

Soğuk radyofrekansta diğer sistemlerde olduğu gibi sıcak bir uygulama değil, daha güçlü bir yarı iletken soğutma yolu (-5/-25¡C) kullanılıyor. Bu uygulama bölgesel yağlanma problemlerinde ve cilt sıkılaştırmada kullanılır. 10 günde bir uygulanabilen soğuk radyofrekansta tedavi süresi kişinin problemine göre değişiyor. Kişi incelmeyi her seans sonunda gözlemleyebiliyor.

Hangi bölgelere uygulanır?

Soğuk radyofrekans bölgesel yağlanmalarda ve yüz bölgesinde kullanılmaktadır. Bölgesel yağlanma uygulamalarında incelme elde edilirken derideki sarkmalar da toparlanmaktadır. Vücut şekillendirme, sellülit yok etme, popo ve göğüs kaldırma, kırışıklık azaltma, gıdı, üst kol, sırt bölgesi ve diz bölgesine uygulama yapılabilmektedir. Sadece karın ve basen bölgelerine uygulanma yapılmamaktadır.

Bu uygulama ile istenilen derinliğe inilmekte istenilen seviyede yağlar eritilmektedir. İğnesiz bir uygulama yöntemi olan soğuk radyofrekans yöntemi ortalama 10 – 15 dakika sürmektedir. Uygulama yapılan kişiler işlem sırasında hafif bir sıcaklık artışı hissetmektedirler.