Thulium (Baby Face) Lazer | Clinimed
Nişantaşı:0850 850 25 63 - Ataşehir :0850 850 25 63 - 0532 275 11 30 info@clinimed.com.tr
العربية EN

Thulium (Baby Face) Lazer

Thulium akıllı lazer en güncel lazer teknolojilerinden birisidir. 1927nm dalga boyuna sahip fraksiyonel bir lazerdir. Melasma tedavisinde ise ilk defa 2011 yılından itibaren kullanılmaya başlanmıştır.

Hangi tedavilerde kullanılır?
Thulium lazeri güneş lekeleri, yaşlılık lekeleri, melasma denilen; özellikle kadınlarda görülen ve tedavisi güç olan düzensiz şekilli renk koyulaşmaları şeklinde oluşan lekelenme tablolarında sıklıkla kullanılmaktadır. Özellikle leke tedavisinde kullanılan thulium lazer lekelerin giderilmesi konusunda oldukça güçlü bir etkiye sahiptir. Sadece leke tedavisi değil ince kırışıklıklar, yara izleri, sivilce izleri, cildin sıkılaşması gibi uygulama alanları da mevcuttur.

THULIUM AKILLI LAZERİN ÇALIŞMA PRENSİBİ NEDİR?
Uygulama sırasında üst deri ile alt deri arasındaki birleşim tabakasına etki eder. Makrofaj denilen melanositleri hedefleyerek bu bölgede mikro hasarlanmalar yapar. Derinin kendini tamir etme prensiplerine dayanan bir çalışma sistemine sahiptir.

Avantajları nelerdir?
Thulium lazerin leke tedavisinde kullanılan diğer lazer sistemlerine üstünlüğü ise yan etki riskinin çok daha az olması, uygulamasının daha pratik olması ve çok daha az sayıda seans gerektirmesi şeklinde sıralanabilir. Thulium lazer uygulamaları, tüm tıbbi işlemlerde olduğu gibi uzmanlar tarafından uygulanması gereken önemli bir işlemdir.

THULIUM Lazer Uygulama ve Tedavi Süreci
Cildi aydınlatma etkisi sebebi ile BB lazer olarak da bilinir. Uygulaması kolay bir yöntemdir. Lokal anestezi kremleri uygulandıktan sonra lazer işlemi yapılır. İşlem sırasında bir miktar ağrı ve hafif yanma hissi olabilir. Bu his en fazla bir saat sürer ve ertesi gün hasta günlük yaşantısına rahatça devam edebilir.
Uygulama bölgelerinde nokta nokta kahverengi şekilde minik kabukçuklar oluşur, bu kabukların uygulama sonrasında kesinlikle koparılmaması gerekir. Bu noktalar yaklaşık bir hafta, on gün içerisinde vücuttan kendiliğinden atılırlar ve bunların yerinde tamir olmuş ve aydınlık bir deri oluşmaya başlar.
İyileşme süreci aslında aylarca sürer fakat ilk etkileri 10 gün içerisinde görülmeye başlar. Leke tedavisinde bazen bir seansta bile, uygun vakalarda iyi sonuçlar alınabilmektedir. İhtiyaç halinde üç seans işlem yapılır ve ileriki yıllarda tekrarlayan seanslara ihtiyaç olabilmektedir.
İşlem sonrasında oluşan kabukların yolunmaması, bölgenin ovalanıp yıpratılmaması gerekmektedir.Özellikle güneş koruyucu kullanımı en önemli husustur.
Ayrıntılı bilgi için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.