Ultraskin | Clinimed
Nişantaşı:0850 850 25 63 - Ataşehir :0850 850 25 63 - 0532 275 11 30 info@clinimed.com.tr
العربية EN

Ultraskin

ULTRASKİN İLE CİLT GENÇLEŞTİRME, ses dalgaları kullanılarak cildin alt katmanlarındaki kollajen üretiminin tetiklenmesi sonucu  ciltte sıkılaşma ve lifting etkisi sağlayan bir tedavi yöntemidir.
Ultrasound ile cilt germe uygulamaları, estetik operasyonlara alternatif olarak sunulan, Amerika’da son günlerin en ‘tercih edilen’ teknolojilerinden biridir.

Ultrasound, en bilinen tanımı ile anne karnındaki fetüsü izlemeye imkan tanıyan bir teknoloji. Şimdi aynı teknoloji ile elastikiyetini kaybetmiş, sarkmış, kırışmış ciltler ve düşük kaşlar ameliyata gerek olmaksızın ‘gerdiriliyor’
Bu teknoloji ile cildin alt katmanlarındaki taşıyıcı dokularda odaklanmış ses dalgaları kullanılarak kolajen üretiminin harekete geçirilmesi ile ciltte sıkılaşma ve toparlanma sağlayan bir tıbbi uygulamadır. Ultrason ile cilt germe ses dalgaları kullanılarak cildin alt katmanlarındaki kolajen üretiminin tetiklenmesi ile ciltte sıkılaşma ve lifting “kaldırma” etkisi sağlayan bir tedavi yöntemidir.
Ultrason ile cilt germe ile cilt elastikiyetinin kaybına bağlı olarak oluşan sarkma ve kaş, alın, yanak, ağız kenarı, yüz konturu, çene hattı ve gıdı bölgesi ile göz çevresinde kırışıklıklarında cerrahi bir işlem olmadan düzelme ve gençleşme sağlanmaktadır. Ultraskin cihazı ile yapılan tedavide, ısı enerjisi oluşturan ses dalgaları istenen doku derinliğine odaklanmakta ve cildin üst tabakasına zarar vermeden deri altındaki bağ dokusunda kolajen üretimini artıran küçük ısı hasarları oluşturulmaktadır.

Ultraskin ultrason enerjisi kullanır.
ULTRASKIN NASIL ÇALIŞIR ?
Ultrason dalgaları istenen doku derinliğine odaklanmakta ve cildin üst tabakasına zarar vermeden deri altındaki bağ dokusunda kollajen üretimini artıran küçük ısı hasarları oluşturulmaktadır.
Bu sayede cilt kendi onarım sürecini oluşturarak yeni kollajen üretimine başlar ve ciltte sıkılaşma ve ‘lifting’ etkisi kendini gösterir.
KOLLAJENİN YAŞLANMADAKİ ROLÜ
Kollajen, bağ dokusu liflerinin yapısını oluşturan, hücrelerin aralarındaki boşlukları dolduran ve esnek yapılı ana proteindir.
Kollajen azaldıkça deri yüzeyinde ince çizgilere ve kırışıklara neden olur.
Ayrıca kollajenin azalması ile derin bağ dokusu zayıflar,cilt elastikiyetini kaybeder ve yerçekimi etkisi ile aşağı doğru kaymaya başlayarak sarkmalar oluşur.
İşte ULTRASKIN önemi de tam bu noktada başlar.
ULTRASKİN İLE CİLT GENÇLEŞTİRME NASIL UYGULANIR?
Ultraskin cildin 3 mm ve 4,5 mm altına odaklanmış ultrason dalgaları ile  hedeflenen uygulama bölgelerinde, kollajen üretimini uyaran ısı hasarları oluşturulur. Bu işlem sırasında cilt yüzeyi uygulamadan etkilenmez.
Cilt altında taşıyıcı bağ dokusunun bulunduğu derinliğe ulaşan odaklanmış ultrason enerjisi ile dokuda yeni kollajen yapımı uyarılarak güçlü bir sıkılaşma etkisi sayesinde yüz germe etkisi elde edilir.
Ultraskin terapi ile cilt germe süresi uygulama yapılan bölgeye göre 30-60 dakika arasında değişmekte olup uygulamanın yapıldığı kişiler günlük aktivitelerine hemen dönebilir.
Uygulama ardından rejenerasyon süreci hemen başlar, ilk anda bile hafif bir gerilme etkisi görülmektedir.  Cilt, uygulama sonrası her geçen gün daha iyi görünmeye başlar, 1 hafta sonrasında cildinizi daha iyi hissedersiniz, 1 ay sonra etkiler görünür hale gelir, 3 ayın sonunda istenen sonuç gözlenir.
Ultraskin ile cilt germe tek seanslık bir uygulama olup en erken 6 ay en geç 1 yıl içerisinde tekrarlanmaktadır.
Ciltte kollajen üretimini uyardığı için elde edilen sonuç uzun süreli kalıcı olmaktadır.
ULTRASKİN İLE CİLT GENÇLEŞTİRME  VE GERME HANGİ BÖLGELERE UYGULANIR?
Yüz cildi ve yüz ovalinde kaybı olan, çene çizgisinde sarkmaları olan kişilerde yanaklara, gıdı bölgesindeki sarkmayı düzeltmek amacıyla boyuna,
Kaş kaldırmak amacıyla kaş-alın bölgesine,
Gözün dış ve alt kısmındaki kırışıklıkları azaltmak amacı ile göz çevresine,
Dekolte bölgesindeki kırışıklıkları düzeltmek amacıyla dekolteye uygulanmaktadır.
ULTRASKIN KİMLERE UYGULANABİLİR ?
Yüz cildi ve yüz ovalinde  sarkmaları olan
Çene çizgisinde sarkmaları olan
Gıdı bölgesindeki sarkmaları olan
Göz dış ve alt kısmındaki kırışıklıkları  mevcut olan
( 30 yaş üstü kadın- erkek )
NASIL BİR SONUÇ BEKLENTİSİ OLMALI?
Tek bir uygulama ile, rejenerasyon süreci hemen başlar, ama tam sonucun ortaya çıkma süreci 60-90 gün sonradır. 10 hastadan 9 unda yapılan kaş asma çalışmasında gözle görülür lift-up etkisi tespit edilmiştir. Bu etki göz çevresindeki gevşemede ve göz kapağındaki kırışmada azalma etkisi yaratmıştır. Boyun ve yüz bölgesine uygulama yapılan kişiler daha sıkı, daha gergin ve daha kaliteli yapıda bir cilde sahip olduklarını ifade etmişlerdir.
SIK SORULAN SORULAR?
Uygulama ne kadar zaman alır?
Ultrason ile cilt germe süresi uygulama yapılan bölgeye göre 30-60 dakika arasında değişmekte olup tüm yüz ve boyuna yapılan uygulama 1 saat kadar sürmektedir.
Uygulama Sonrasında günlük yaşantıya hemen dönülebilir mi?
Uygulamanın ardından kişi günlük aktivitelerine hemen dönebilir. Ultrason ile cilt gençleştirme sonrasında ciltte yanık, leke, herhangi bir yan etki oluşmaz. Bazı hastalarda birkaç saat sonra normale dönecek olan hafif kızarıklıklar oluşabilir.
Uygulama ağrılı mıdır?
Uygulama sırasında genelde “ufak bir iğne batması” ya da “elektriklenme” olarak tanımlanmaktadır. Tedavi anestesiye ihtiyaç olmadan yapılabilir.
Ultraskin ile cilt gençleştirme Güvenli Bir Yöntem midir?
Ultrason enerjisi tıpta 50 yıldan aşkın süredir güvenle kullanılmaktadır.
Ultraskin ile cilt gençleştirme’nin Sonuçlarını Ne Zaman ortaya çıkmaktadır?
Uygulama ardından rejenerasyon süreci hemen başlar, ilk anda bile hafif bir gerilme etkisi görülmektedir. 1 ay sonra etkiler belirgin görünür hale gelir, 3 ayın sonunda maksimum etkiyi verir.