Ultraskin ile Yüz Kaldırma | Clinimed
Nişantaşı: 0(212) 232 39 90 - Ataşehir : 0(216) 510 34 72 - 0(544) 275 11 31 info@clinimed.com.tr
EN

Ultraskin ile Yüz Kaldırma

Ultraskin ile Yüz Kaldırma Nedir, Nasıl Yapılır?

Ultra Skin ile odaklanmış (fokuslu) ultrason (ses dalgaları) teknolojisi kullanılmaktadır.

Ameliyatsız Yüz Germe uygulamasında cildin alt katmanlarındaki taşıyıcı dokularda odaklanmış kollajen üretiminin harekete geçirilmesi ile ciltte sıkılaşma, toparlanma ve lifting etkisi sağlanabilmektedir.

Bu uygulamayla tek seansta yüz ve boyun germe tedavisi cerrahi uygulamalara gerek kalmadan sağlanabilir.

Bu yöntemle;

· Daha fazla kollagen üretimi

· Güçlenmiş ve gerginleşmiş bağ dokusu

· Daha sıkı bir cilt ve kırışıklarda gözle görülebilir azalma sağlanabilir.

Çilt üzerinde farklı derinlikte iki katmana etki etmek suretiyle etkin bir kollagen uyarımı ve. cildin sıkılığını yitirmesi sebebi ile ile düşmüş kaşlarda, sarkmış yanak, ağız kenarı, yüz konturu, çene hattı, gıdı bölgesi, dekolte bölgesi ve kırışan göz çevresinde ameliyatsız toparlanma ve gençleşme sağlanmaktadır.

Ultrasonik yüz ve boyun gençleştirme sırasında ultrason dalgalarını taşıyan uygulama başlığı cilde temas ettirilerek cilt ve cildin alt katmanları cildin 3 mm ve 4,5 mm altına odaklanmış ses dalgaları ile bu bölgelerde kollajen üretimini uyaran ısı hasarları oluşturulur. Yeni kollajen yapımı uyarılarak güçlü bir sıkılaşma etkisi meydana gelir. Bu işlem sırasında cilt yüzeyi uygulamadan etkilenmez ve zarar görmez. Uygulama süresi, yapılan bölgeye göre 15-20 dakika yada bir saat sürebilir.Sadece kaş kaldırma ve göz çevresi uygulamaları 15 dakika sürerken, tüm yüz ve boyuna yapılacak ygulamalar bir saat kadar sürebilir.Tedavi için tek seans yeterlidir.

· Ameliyatsız yüz gençleştirme, yüz cildi ve “jaw line” diye tabir edilen çene çizgisinde sarkmaları olan hastalarda

· Yanaklara, gıdı bölgesindeki sarkmayı düzeltmek amacıyla· Kaş kaldırmak amacıyla kaş-alın bölgesine

· Göz dış ve alt kısmındaki kırışıklıkları azaltmak amacı ile göz çevresine,

· Dekolte bölgesine kırışıkları gidermek amacıyla uygulanır. Uygulama acısız ve konforludur.

Uygulamanın ardından kişi günlük aktivitelerine hemen dönebilir. Dikkat edilmesi gereken herhangi bir durum bulunmamaktadır. Uygulama sonrasında ciltte yanık, leke, herhangi bir yan etki oluşmaz. Bazı kişilerde hafif kızarıklıklar oluşsa da bu durum birkaç saat sonra normale dönmektedir. Cildin yüzeyinde herhangi bir etki oluşmadığı için bu tedavi yöntemi diğer pek çok estetik amaçlı müdahaleden farklı olarak yaz aylarında da güvenle uygulanabilmektedir

Tek bir uygulama ardından rejenerasyon süreci hemen başlar, ilk anda bile hafif bir gerilme etkisi görülmektedir. Cilt uygulama sonrası her geçen gün daha iyi görünmeye başlar, 1 hafta sonrasında cildinizi daha iyi hissedersiniz, 1 ay sonra etkiler görünür hale gelir, 3 ayın sonunda istenen sonuç gözlenmeye başlar. Tam sonuç alınması ise 6 ay sürmektedir. Kollajen üretimini uyardığı için elde edilen sonuç uzun süreli kalıcı olmaktadır. Yüz ve boyun cildinde gevşeme veya sarkma olan tüm kişiler uygun adaylardır. Özellikle 40-65 yaş arasında ciltte kollajen kaybı ve gevşeme giderek artan oranda izlendiği için bu yaş grubunda iyi sonuçlar alınmaktadır. olmaktadır.