Vajina Daraltma Ameliyatı Fiyatları 2018 | Clinimed
Nişantaşı: 0(212) 232 39 90 - Ataşehir : 0(216) 510 34 72 - 0(544) 275 11 31 info@clinimed.com.tr
EN

Vajen Daraltma Ameliyatı

Kadınların cinsel kimliğini bulma serüveninde birçok problemler ortaya çıkabilmektedir. Bunlardan biri de kadının dişilik organı olan vajina ile alakalı gerçekleşmektedir. Özellikle çoklu normal doğum sonrasında vajinada oluşan gevşeme cinsel yaşamda sadece kadına değil erkeğe de sorun teşkil etmektedir. bu gibi sorunlar ise vajen daraltma ameliyatı ile giderilerek kişinin cinsel anlamda ve estetik açıdan kendini iyi hissetmesi sağlanmaktadır. Vajina gevşemesine sadece normal doğum neden olmamaktadır. Kimi zaman yapısal olarak da gevşeme durumu ortaya çıkabilmektedir.


VAJEN DARALTMA AMELİYATI NASIL YAPILIR?

Genel anestezi altında gerçekleştirilen vajen daraltma ameliyatı 1 saat sürmektedir. Ameliyat süresince vajenin başlangıcından iç kısma doğru daraltma yapılmaktadır. Ameliyat esnasında bırakılan dikiş izleri içeride kaldığı için görülmesi mümkün olmamaktadır.


AMELİYAT SONRASI

Vajen daraltma ameliyatının ardından hastaneden taburcu olan hastaların genital temizliğine özen göstermesi gerekmektedir. aynız amanda dikişlere düzenli olarak pansuman yapılması da önerilmektedir. Hekim tarafından verilen ilaçların uygun şekilde kullanılması iyileşme sürecinde çok önemlidir. Vajen daraltma ameliyatının ardından hiçbir müdahale gerekmeden dikişler 2 hafta içinde kendiliğinden dökülmektedir. Ameliyattan 1 ay sonra ise bölge tamamen normal haline gelmiş olacaktır. Cinsel ilişkiye girmek için hastanın 45 gün beklemesi gerekmektedir. 45 günün sonrasında vajina tam olarak iyileşeceği için cinsel ilişkide sakınca olmayacaktır.

Vajen daraltma ameliyatının ardından çok düşük ihtimalle de olsa yaşın ilerlemesi, doğum yapma, yüksek kilolu bebek doğurma ve kilo alma gibi durumlarda vajinanın tekrar gevşemesi mümkündür. Bu durumun ihtimalini azaltmak için vajina egzersizleri yapılması önerilmektedir.