Vücut Analizi | Clinimed
Nişantaşı:0850 850 25 63 - Ataşehir :0850 850 25 63 - 0532 275 11 30 info@clinimed.com.tr
العربية EN

Vücut Analizi

Vücudunuzda herhangi bir değişiklik yapmaya başlamadan önce sahip olduğunuz vücudu tanımak önemlidir. Vücudunuzu daha iyi tanımak neye ihtiyacı olduğunu görmenize de yardımcı olur. Bu sayede hem siz, hem de başvurduğunuz uzman vücudunuza uygulanacak tedavi yöntemleri konusunda çok daha bilinçli bir yol izleyebilir.

Eğer kilo vermek veya dengeli beslenmek için bir uzmana başvurmak veya spor yapmak istiyorsanız vücut analizi şarttır. Vücut analizi sonucunda vücudunuzda su, yağ ve kas oranını öğrenebilir ve ideal kilo ve oranlarınıza olan uzaklıklarını tespit edebilirsiniz. Bunların yanında, vücut tipinizi (elma tipi, kalp tipi, kum saati tipi, armut tipi vs) de vücut analizi sonucunda öğrenebilirsiniz. Bir dakikanın altında bir sürede tamamlanabilen vücut analizinin vücudunuza kesinlikle bir yan etkisi de bulunmamaktadır.

Vücut analizinde en doğru sonuçları elde edebilmek için aç karnına ve tuvaletinizi yaptıktan sonra analize girmelisiniz. Üstelik vücut analizinden önce yapılmış spor veya sıvı alımı gibi şeyler de analiz sonuçlarınızın doğruluğunu etkileyebilir. En doğru sonuçlara ulaşmak için mutlaka vücut analizinden önce neler yapmanız ve yapmamanız gerektiğini uzmanlarımızla konuşmalısınız.